Як зробити фірму.

Для здійснення самостійної трудової діяльності ви можете або стати приватним підприємцем, або зареєструвати юридичну особу, тобто зробити фірму. Другий шлях більш раціональний, якщо для здійснення діяльності знадобляться додаткові співробітники.
Вам знадобиться
  • юридична адреса, установчі документи, статутний капітал
Інструкція
1
Визначтеся з видами діяльності, для здійснення яких хочете зробити фірму. Від того, що це за види діяльності, залежить, яким шляхом йти. Закрите Акціонерне Товариство (ЗАТ) та Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - один шлях, Відкрите Акціонерне Товариство (ВАТ) - інший. У другому випадку діяльність буде сполучена з випуском акцій і вимагає значних фінансових активів. Розглянемо реєстрацію ТОВ.
2
Задайтесь метою знайти юридичну адресу. Якщо у вас він вже є - добре, якщо ні - дізнайтеся, де його можна орендувати в вашому місті. Як правило, це не складає труднощів і не коштує великих грошей, але поки ви не визначитеся з юридичною адресою, не зможете вибрати район, в якому будете робити фірму.
3
Вирішіть, який у вас буде статутний фонд. До слова, його можна внести як грошима (фактично), так і майном (номінально). Якщо, наприклад, в якості статутного капіталу ви вносите комп'ютер, оцініть його базову вартість. Комп'ютер так і стоятиме у вас вдома або в офісі, як стояв, але числитися - власністю фірми.
4
Складіть Статут та інші установчі документи - Протокол зборів засновників, Рішення про створення фірми, Наказ про призначення директора та ін. Статут повинен починатися з загальних положень. Далі в ньому прописуються цілі і види діяльності. Обов'язково має бути відображено майно фірми. Не забудьте все чітко прописати щодо статутного капіталу. Окресліть максимально детально права та обов'язки учасників. Навіть якщо у вашій фірмі один засновник - все одно ви це повинні зробити. А також описати порядок переходу частки в статутному капіталі, вихід учасника з Товариства з обмеженою відповідальністю, правила управління в фірмі. Остання частина Статуту - умови реорганізації та ліквідації ТОВ.
5
Зареєструйте фірму в тому районі, який обрали. Потім вам необхідно замовити друк, отримати коди статистики, зареєструвати ТОВ в податковій інспекції, пенсійному фонді та фонді соціального страхування. Не забудьте відрити розрахунковий рахунок у банку. Юридична особа в рідкісних випадках може існувати без рахунки, хоча законом це не забороняється.
Зверніть увагу
Якщо при постановці на облік не вибрати систему оподаткування, потім це зробити набагато важче.
Корисна порада
Якщо у вас є потенційний юридична адреса - доведеться реєструвати фірму в тому районі, де він розташований. Якщо ще ні - можете вибрати район, найбільш підходящий територіально. Як правило, юридична адреса можна орендувати практично в будь-якому районі.