Як захистити дітей від комп'ютера.

Сучасні діти багато часу проводять перед комп'ютером. Сколіоз, погіршення зору - далеко не єдині негативні наслідки. Щоб захистити дитину, зберегти його здоров'я і психіку, дотримуйтесь простих порад.
Інструкція
1
Підберіть дитині оптимальну комп'ютерну меблі. Слідкуйте, щоб малюк не сидів близько до екрану комп'ютера і не горбився. Подбайте про хороше освітлення комп'ютерного місця. Встановіть ліцензійне програмне забезпечення, щоб уникнути подальших проблем.
2
Не дозволяйте дитині проводити за комп'ютером по кілька годин без перерви. Нагадуйте про необхідність перериватися кожні 15-40 хвилин, залежно від віку дитини. Встановіть максимальну кількість часу, який можна провести за комп'ютером і суворо дотримуйтесь домовленості.
3
Навчіть малюка різним прийомам роботи: покажіть, як збільшити шрифт, якщо він читає з екрану книги, придбайте гарні навушники для прослуховування звукових файлів, покажіть, як працювати з фотографіями.
4
Розкажіть про елементарні правила безпеки при роботі в інтернеті: попросіть не залишати про себе особисту інформацію, в тому числі номери телефонів, домашню адресу, не розповідати про батьків або планах літо. Не вступати в листування з невідомими особами, не відкривати підозрілі файли, проявляти обережність при спілкуванні в соціальних мережах.
5
Скористайтеся спеціальними програмами, що обмежують доступ до комп'ютера, певних папок і програм, сайтам «для дорослих». Переглядайте журнал роботи в інтернеті, щоб бути в курсі, чим саме займається дитина, якими сайтами цікавиться.
6
Дайте дитині зрозуміти, що комп'ютер не тільки засіб розваги, а й хороший помічник у навчанні. Він допоможе освоїти нові програми, поліпшити знання іноземної мови. Поділіться з дитиною своїми улюбленими ресурсами: де можна подивитися фільм, скачати книгу, прочитати цікаву інформацію.
7
Поясніть, що в інтернеті є і платна інформація, тому треба бути уважними, якщо потрібно відправити повідомлення на якийсь номер або завантажити невідому програму. Наведіть приклади таких сайтів, щоб діти мали уявлення і не потрапили в пастку.