Як лікувати запори вагітним.

Одна з найпоширеніших проблем при вагітності - запори . Ознаками цього є тривала затримка стільця (від двох днів і більше), постійні позиви до дефекації, біль у животі, а також відсутність відчуття повного спорожнення кишечника навіть після дефекації. Як же лікувати запори вагітним?
Інструкція
1
Виключіть з раціону продукти, що володіють закріплює дією. До них відносяться: міцний чай, какао, білий хліб, рис, чорниця, шоколад, манна каша, гранати, груші, ковбаси, борошняні вироби і пр.Непременно включите в раціон кисломолочні продукти (кефір, кисле) і рослинні жири.
2
Збільште кількість споживаної клітковини. Вона сприяє виведенню шкідливих речовин з організму. Клітковина міститься в капусті, моркві, редисці, хлібі грубого помелу, висівках, яблуках і т. Д. Корисно вживати настій чорносливу (100 г ягід слід залити 2 склянками окропу і настоювати 10-12 годин, випивати по півсклянки перед їдою). Так само добре допомагає запарених курага.Есть ще один дієвий спосіб проти запорів. Вранці натщесерце випийте склянку гарячої води. Після цього протягом 30 хвилин нічого не можна їсти і пити.
3
Не нехтуйте помірними фізичними навантаженнями - зарядкою для вагітних, пішими прогулкамі.Делайте спеціальні дихальні вправи, що сприяють посиленню перистальтики кишечника. Для цього треба навчитися «дихати животом»: при вдиху роздувайте живіт, як би впускаючи в нього повітря, а при видиху, навпаки, здувайте. При цьому все тіло повинно бути максимально розслабленим.
4
Пам'ятайте про обережність використання проносних засобів, так як вони викликають інтенсивні скорочення кишечника, що може спричинити за собою передчасні скорочення матки. Перш ніж вживати подібні препарати, проконсультуйтеся з лікарем.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не вживайте проносні лікарські препарати, якщо їх не схвалив ваш лікар. Самолікування при вагітності може призвести до сумних наслідків, тому будьте пильні і обережні.
Корисна порада
На жаль, повністю уникнути запорів при вагітності практично неможливо, тому важливо дотримуватися правильного режиму харчування вже з перших тижнів вагітності, вести рухливий спосіб життя і уникати стресових ситуацій.