Як тримати папуг. Як взяти папугу в руки.

Власникам папуг знайоме бажання, щоб твій вихованець не боявся рук і з радістю йшов на спілкування. І тут багато господарів роблять серйозну помилку. Вони намагаються взяти папугу в руки, не дивлячись на його явний протест і опір. На жаль, ці дії можуть призвести до зовсім зворотного ефекту. Тому завжди слід пам'ятати кілька простих правил.
Вам знадобиться
  • Папуга, клітина, частування для папуги, книги за змістом, поведінки і дресирування папуг.
Інструкція
1
Найкраще привчити папугу добровільно сідати вам на руку. Для цього наберіться терпіння і приготуйтеся приділити достатню кількість часу. Не поспішаючи, щодня привчайте вихованця до себе. Говоріть спокійним тихим голосом, не робіть різких рухів, спілкуйтеся з ним. З часом ваші зусилля обов'язково будуть винагороджені. Корисно проробляти наступне упражненіе.Подойдіте до клітки спокійним кроком, при цьому ласкаво розмовляючи з попугаем.Не роблячи різких рухів відкрийте дверцята клітки і повільно просуньте в неї яке-небудь пташине лакомство.Держіте його на розкритій долоні або в пальцах.Еслі вихованець проявляє крайнє занепокоєння , просто покладіть частування і плавно приберіть руку з клеткі.Ето вправу потрібно проводити до основного годування, тобто в момент, коли вихованець голоден.Постепенно птах перейметься до вас довірою і почне брати ласощі навіть в безпосередній близькості від вашої руки, а потім забиратися на неї. При терплячому підході папужка порадує вас і довгоочікуваної пробіжкою по плечу. Причому, все це він буде робити сам, по добрій волі.
2
Іноді необхідно взяти папугу в руки, наприклад, щоб оглянути. Ось кілька рекомендацій для цього случая.1. Без різких рухів відкрийте дверцята і однією рукою прикрийте вихід, щоб вихованець не упорхнул.2. Іншою рукою акуратно зловіть птицю. Її тіло має опинитися в вашій долоні таким чином, щоб воно не здавлювати. Вказівний палець знаходиться на маківці, а великий і середній - під «щоками». Безіменний палець і мізинець надійно фіксують ноги, хвіст і крилья.3. При цьому друга рука залишилася вільною. Їй ви можете дати птахові ліки або виконати інші маніпуляції, заради яких ви її і ловили.
3
Великий папуга може подряпати або вкусити господаря. Тому при затриманні скористайтеся невеликим махровим полотенцем.Голову тримайте великим, вказівним і середнім пальцем однієї руки. Також, як і у випадку з маленьким пітомцем.Ногі, хвіст і крила зафіксуйте іншою рукою так, як ніби ви тримаєте цвети.І, звичайно, для дачі ліків або очищення клітини вам буде потрібна допомога іншої людини.
4
Прибігайте до насильницької пійманні і утриманню вашого папуги тільки в разі необхідності, тому ці дії можуть призвести до втрати вашим улюбленцем довіри по відношенню до вас.
Зверніть увагу
Не беріть папугу в руки без необхідності, тому неправильні дії можуть призвести до стресу, пошкоджень або навіть смерті птиці.
Корисна порада
Ставтеся до свого вихованця і його потребам з повагою. Тоді він щедро віддячить вам прихильністю і теплом.