Як зробити фігуру з гіпсу.

Гіпс - зручний і пластичний, а також простий в обробці матеріал і завдяки цьому, він широко використовується у творчості, скульптурі і навіть в інтер'єрної ліпленні. Виготовити гіпсову фігуру будь-якої форми неважко, якщо освоїти технологію створення відбитків і зняття з них гіпсових форм. Якщо ви хочете виготовити фігурку тварини, формуйте її роздільними ділянками, попередньо розділивши на них фігуру, виготовлену в якості тимчасового зразка з глини.
Інструкція
1
Глиняну фігурку розмітьте на ділянки вістрям ножа, провівши розділові лінії - середню лінію спини та живота, передній і задній краї кінцівок, а також внутрішні ділянки тіла. Коли фігурка буде розділена на окремі області, розділіть їх механічно - застроміть по контурам проведених ліній смужки тонкої жерсті або латунної фольги. Смужки повинні мати розмір 5х7 см і щільно прилягати одне до одного.
2
Розведіть рідкий гіпс по інструкції, а потім заливайте ділянки послідовно - починаючи з великих і закінчуючи маленькими, знизу вгору. Коли вся фігура буде залита першим шаром гіпсу товщиною в 1 см, дочекайтеся висихання першого шару, а потім залийте фігуру другим шаром, розведеним більш густо.
3
Зачистіть краю бортів окремих фрагментів гіпсу, щоб визначити, де знаходяться металеві кордону між шматками і нанесіть ще один шар, зміцнивши форму металевою арматурою, якщо вона велика і важка. Дочекайтеся повного затвердіння всіх верств гіпсу, а потім видаліть металеві перегородки.
4
Розберіть частини фігури, вставляючи в щілини між фрагментами заливки шпатель або клини, а потім розберіть отримані частини фігури. Перевірте, чи немає на внутрішній поверхні гіпсових форм пустот і отворів і якщо вони є, замажте їх рідким гіпсом, а потім відшліфуйте.
5
Очистіть форми від пилу і бруду, обробіть нітролаком, щоб зробити форму водонепроникною, а потім покрийте форму зсередини спеціальним мастилом, яка створить жирну плівку, що дозволяє легко відокремити зліпок від форми.
6
Тепер ви можете збирати форму і заливати в неї гіпс, щоб отримати готовий зліпок, повністю відповідний формі, з якою ви знімали відбиток.