Як визначити розмір куртки.

При покупці речі дуже важливо вірно визначити її розмір . Але що робити, якщо ви купуєте, наприклад, теплу куртку влітку - не надягати же светр лише для того, щоб оцінити, наскільки комфортно поєднання двох речей. Ще складніше, якщо ви річ не бачите зовсім, наприклад, замовляєте куртку через інтернет.
Інструкція
1
Насамперед, перегляньте всю наявну у вас верхній одяг, які розміри вказані на маркуванні. Особливо зверніть увагу на ті речі, які підходять вам найкраще. Якщо ви бачите на етикетці безліч цифр, не лякайтеся. Всі вони позначають один розмір, тільки в різних розмірних таблицях. Російському 46 розміром, як правило, відповідає міжнародний M, німецький 40 (його в побуті називають європейським і вважають як «-6» від російського).
2
Щоб визначити розмір, можна зробити деякі вимірювання. Виміряйте свій ріст: босоніж встаньте впритул до стінки, стійте у своїй звичайній позі, не напружуйтеся і не розслабляйтеся зайве. Проведіть перпендикуляр від верхівки до стіни і поставте маленьку позначку, виміряйте відстань від відмітки до підлоги. Показник зростання важливий особливо, якщо людина нестандартного статури, наприклад, дуже високий і при цьому худорлявий. Існують маркування із зазначенням росту, наприклад, 178/90 або LT.
3
Російський розмір визначається обхватом грудей. Оберніть сантиметрову стрічку навколо грудей по найширшій частині, краще, якщо ви будете в білизні або тонкої одязі. По таблиці визначте розмір, наприклад обхвату в 100-105 см буде відповідати розмір 50, а 80-84 - розмір 40.
4
Розмір краще округлити в більшу сторону, вільна посадка краще, ніж коли річ впритул. Адже в зимовий час ми одягаємо під куртку не тільки тонку майку. Зрештою, куртку можна буде трохи вшити.
5
Виміряйте так само довжину рукава, багато виробників вказують цей параметр на сайті або в каталозі. Довжина рукава міряється від центру шиї (ззаду) до зап'ястя, лікоть при вимірюванні злегка зігніть.
6
Якщо ви приміряєте куртку в магазині, теж зігніть лікті. Подивіться, чи не задираються чи при цьому рукава. Зведіть витягнуті перед собою руки так, як ніби ви самі себе обіймаєте - куртка не повинна сильно натягатися ззаду на рівні лопаток.
7
Не забувайте, що речі бувають «маломеркі», зверніть на це увагу, якщо виробник речі з Китаю, Японії або інший «мініатюрної» країни. Найчастіше їх L-ки бувають менше європейських M-ок.