Як утримувати кроликів. Як будувати клітини для кроликів.

Всякий, хто вирішив взятися за вирощування кроликів, повинен зрозуміти, що кінцеві результати його праці будуть залежати великою мірою від створення сприятливих умов утримання тварин. Вникнувши в особливості життя цих тварин, ознайомившись із прийомами догляду та правилами утримання, кожен новачок зможе досягти успіхів в їх розведенні.
Інструкція
1
В даний час використовується безліч методів утримання кроликів, серед них, такі як загородного, клітинний, підлозі вольний. Найбільш поширеним методом є вміст кроликів в клітинах, так як він дозволяє більш якісно вести роботу з відбору та розведення кроликів, перешкоджати виникненню хвороб. На сьогоднішній день у всьому світі налічується більше 60 порід кроликів. Однак не всі вони мають господарську цінність. У початківців кролівників найбільш поширеною вважається порода сірий і білий велетень, шиншила і ін. Відмінною рисою цієї породи, є її розміри, до 60 см в довжину і до 5 кг живої ваги, молодняк розвивається інтенсивно. Вони невибагливі в утриманні, витривалі.
2
Перш за все, треба визначити місце для розміщення клітин. Ділянка слід вибрати сухий, на височини, подалі від боліт. Вологість, при якій кролики почуваються комфортно, становить 60-70%. Особливо кроликам шкідливі протяги і вогкість. Кролики споживають підвищену кількість кисню. Вони не переносять спеку. Вплив сонячних променів може викликати у них теплові удари. Але вони стійкі до низьких температур, пристосовані проводити зиму поза приміщеннями, хоча до такого змісту вимагається ставитися з осторожностью.Клеткі можна будувати з тесу і металевої сітки. Робити їх переважніше блоками, в кожному блоці по дві клітини. Перегородкою між клітинами служить годівниця для трави і сіна, з металевої сітки. Кожна клітина являє собою два відділення, гнездовое і кормове, які розділяються дерев'яною перегородкою з лазом 20 на 20см. Для гніздового відділення відводиться 40 см, а для кормового 60 см ширини клітки. Гніздовий відділення робиться суцільним, а кормове - з оцинкованої сітки з розміром осередків 16-18 мм, товщиною дроту 2 мм. Іноді, сітку замінюють рейками з дерева твердих порід, з проміжками між ними 1-2 см. Годівниця і поїлка кріпляться в кормовому відсіку на передню стінку. Годівниці для комбінованих кормів і коренеплодів, а також поїлки прийнято робити на фасадній стороні клітини. Годівниці роблять 50-60 см завдовжки. Кріплять їх так, щоб після завантаження кормів, вона сама відкидалася всередину клітини і її зовнішня сторона прилягала до фасадної стінці. Дах робиться односхила з нахилом 15 °, покривається руберойдом, з козирком 30 см для захисту від сонця, дощу і снігу. Клітини встановлюються на висоті 0,7 м від землі.
3
Клітки повинні бути зорієнтовані так, щоб перешкоджати впливу на тварин прямих променів сонця. В основному клітини намагаються розгорнути на захід або схід фасадом. Кролівники, як правило, воліють вирощувати тварин в клітинах спрямованих фасадами один на одного, що дозволяє в зимовий час, без особливих зусиль, спорудити над клітинами двосхилий дах, а боки закрити дерев'яними щитами. Також застосовують і комбіноване зміст, коли на зиму клітини переносять в сарай, це особливо актуально, коли окрол кроликів припадає на зимовий період. Всесезонне перебування на свіжому повітрі сприятливо позначається на тварин, вони стають більш стійкими до захворювань, їх шерсть стає густішим і блискучою.
4
Кролівництво є галуззю, з швидко нарощувати обсяги кінцевої продукції і заслуговує належної уваги. Від відтворення кроликів люди отримують продукцію, що користується постійним попитом. Шкурки застосовують для пошиття хутряних виробів. М'ясо кроликів, є смачним дієтичним продуктом, містить високу кількість білка. Його достоїнства дозволяють рекомендувати до вживання в їжу людям розумової праці, похилого віку, дітям, людям з хворобами шлунково-кишкового тракту, серцевими та іншими захворюваннями.
Кролиководство є однією з провідних галузей, в якій спостерігається швидке зростання продукції, при цьому не вимагає великих матеріальних вкладень. Кролик - це не тільки два кілограми легкозасвоюваного дієтичного м'яса, а й цінне хутро, який затребуваний виробниками головних уборів, шуб і комірів. Так як же правильно ростити кроликів і доглядати за ними?
Інструкція
1
В фермерських і особистих підсобних господарствах рекомендується утримувати кроликів виключно в клітинах. При такій системі можна здійснювати профілактичні заходи, економно витрачати корми і ефективно лікувати тварин. Залежно від кліматичних умов встановіть клітини на відкритих майданчиках або в приміщенні. В теплу пору року тримаєте кроликів на відкритому повітрі, взимку - у приміщенні. Даний спосіб утримання називається комбінований.
2
При розміщенні клітин враховуйте той момент, що кролиці дуже погано переносять протяги і вогкість. Вологість повітря не повинна перевищувати 50%. Забезпечте чистоту повітря і достатню освітленість. Тривалість світлового дня повинна становити не менше 8-10 годин, але не більше 16 годин на добу.
3
Якість шкурок самців значно знижується при груповому утриманні молодняку. Якщо у вашому господарстві немає достатньої кількості клітин для утримання кролів індивідуально, самок можна утримувати групами, а самців слід розсадити по одному.
4
Годівниці для коренеплодів і концентрованих кормів, а також поїлки було б доцільно зробити вбудованими в фасадну частину клітини, це полегшить догляд за кроликами. Для згодовування гранул і зерна використовуйте бункерні самокормушкі, закладайте в них корм один раз на добу. В якості ємності для води використовуйте звичайну пляшку, яку слід наповнити водою і з'єднати з поїлкою гумовою трубочкою.
5
Зробіть в кормовому відділенні сітчасті або рейкові підлоги, щоб кал не накопичувався в клітці, а провалювався вниз. Організуйте в клітці зону відпочинку або гніздо із суцільним підлогою, де можна сховатися від сторонніх очей.
6
Основним кормом для кроликів є коренеплоди, трава і сіно. Ці тварини дуже чутливі до найменших відхилень в якості їжі. Коренеплоди перед подачею ретельно мийте і подрібнюйте, давайте сирими. Картопля давайте в вареному вигляді в суміші з сипучими кормами. Основне джерело вітамінів взимку і ранньою весною - силос, який з успіхом використовується для годування кроликів.
7
В чотиримісячному віці самок можна пускати в злучку, саме в цьому віці вони досягають статевої зрілості. Дл самок потрібні клітини вже з вбудованими гніздами, в яких з'явиться нове потомство. Кролиці за один окрол можуть народити до чотирнадцяти кроленят, тому слід заздалегідь розрахувати площу клітини. Мати годує кроленят протягом місяця, потім використовуйте для їх прожитку хлібні скоринки упереміш з вареною картоплею і комбікормом, давайте також сіно або траву.