Як мити декоративних кроликів. якщо кролик не любить купатися.

Як правило, декоративний кролик - досить охайна створення. Регулярне купання йому не потрібно, так само як і кішці. Але якщо кролик сильно забруднився, його доведеться вимити. При цьому, оскільки ці звірята легко застуджуються, необхідно дотримуватися деяких заходів.
Вам знадобиться
  • - невеликий тазик з теплою водою
  • - спеціальний шампунь для кроликів
  • - кілька рушників
Інструкція
1
У разі невеликого забруднення достатньо буде витерти забруднене місце вологою серветкою або рушником, змоченим теплою водою.
2
Якщо ж цього недостатньо, наберіть в тазик трохи теплої води, посадіть туди кролика, і помийте забруднені місця. Будьте готові до того, що кролик буде чинити опір, тримайте його міцно, але дбайливо. Намагайтеся не мочити звірка цілком, ні в якому разі не окнунайте його в воду з головою. Не використовуйте душ: шум води може нервувати вашого вихованця ще більше. До того ж, вода потрапила у вуха, може стати причиною отиту.
3
Миючими засобами користуватися небажано, а на випадок сильних забруднень - придбайте спеціальний шампунь для кроликів . Шампунь краще розвести у воді, перш ніж наносити на шерстку звірка.
4
Ретельно просушіть кролика за допомогою декількох рушників і перенесіть його в тепле місце. Ні в якому разі не допускайте його переохолодження - це може призвести до хвороби. Закрийте усі вікна, щоб не було протягів.
5
При спробі посушити звірка феном є ризик, що він налякати ще сильніше - адже процес купання для нього вже стрес. До того ж кролики не люблять гучних несподіваних звуків. Якщо все ж таки вирішите використовувати фен, тримайте його на великій відстані від звіра, щоб не обпекти його ніжну шкіру.
6
Слідкуйте за звіром, протирайте його шерстку сухими рушниками, поки він не висохне повністю.
Зверніть увагу
Спостерігайте за станом звірка після купання. Якщо кролик став часто чхати, терти ніс лапами, а з носових ходів з'явилися виділення - значить, звір прохолов. У цьому випадку необхідно відразу ж звернеться до ветеринара.
Корисна порада
Якщо ви миєте кролика в перший раз, і не знаєте, як він поведе себе в цій ситуації, краще не братися за цю справу поодинці. Нехай хто-небудь потримає звірка, поки ви будете його мить.Тщательно стежте за чистотою підстилки вашого вихованця - тоді, можливо, необхідності його купати у вас не виникне.