Як захистити комп'ютер від несанкціонованого доступу.

Несанкціонований доступ небезпечний не тільки прочитанням особистої інформації, а й можливістю стороннього контролю над системою за допомогою керованих програмних закладок. Не викликає сумнівів той факт, що для більш серйозного захисту комп'ютера вбудованих засобів операційної системи недостатньо. Тому поряд зі стандартними засобами захисту не завадить використовувати спеціальні засоби. Їх ділять на два види: засоби, які обмежують фізичний доступ, і засоби, які обмежують доступ по мережі.
Інструкція
1
Найбільш надійне рішення цієї проблеми - використання апаратних засобів захисту, початківців роботу до завантаження операційної системи комп'ютера. Такі засоби захисту називаються "електронними замками". На підготовчому етапі використання виконайте установку і настройку замка. Зазвичай настройка виконується адміністратором з безпеки.
2
По-перше, створіть список користувачів, яким буде дозволено доступ до комп'ютера. Для кожного користувача сформуйте ключовий носій. Це можуть бути дискета, смарт-карта або електронна таблетка. Список зберегтися в пам'яті електронного замка. Далі сформуйте список файлів, які підлягають захисту: виконувані модулі додатків, системний бібліотеки операційної системи, шаблони документів Microsoft Word тощо.
3
Після установки в штатному режимі роботи замок запросить у користувача носій з ключем. Якщо користувач входить в список, то аутентифікація проходить успішно і відбувається запуск операційної системи. При роботі замок отримує управління від BIOS ПК, однак BIOS деяких сучасних комп'ютерах може бути налаштований так, що управління замку не передається. Якщо у вас виникла така проблема, перевірте, щоб ваш замок мав можливість блокувати завантаження комп'ютера (замикання контактів Reset, наприклад).
4
Також існує можливість того, що зломщик може просто витягнути замок з комп'ютера. Щоб захиститися використовуйте наступні заходи протидії: • Пломбування корпусу, забезпечення відсутності доступу до системного блоку. • Існує комплексне засіб захисту, коли замок конструктивно поєднаний з апаратним шифратором. • також існують замки, здатні блокувати корпус ПК зсередини.
Безпека комп'ютера - це головне питання для користувачів ПК, причому навіть для тих, хто не виходить в інтернет. Адже шкідливі комп'ютерні віруси можуть потрапити в комп'ютер не тільки з інтернету, але і через зовнішні носії інформації (флешку, CD-, DVD-диски, дискети та інше). Метою вірусів є знищення інформації та програмного забезпечення на комп'ютері, можливість зчитування та розкрадання інформації з жорсткого диска. Щоб цього не сталося, комп'ютер необхідно убезпечити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, антивірусна програма.
Інструкція
1
Встановіть антивірусну програму. Найефективнішими є антивірус Касперського, Dr Web, Eset Nod32. В основному, це платні версії. Але в інтернеті можна знайти і безкоштовні антивірусні програми, наприклад, Zillya !, Free Antivirus та ін. Ефективність роботи антивірусної програми залежить від правильних налаштувань, тому установка програми - це половина міри, що забезпечує безпеку. Налаштування включають в себе установку автоматичного видалення вірусів у разі їх виявлення, перевірку знімних носіїв при їх підключенні до ПК, сканування об'єктів автозапуску при завантаженні ОС (операційної системи) і сканування всього ПК один раз на тиждень.
2
Регулярно оновлюйте антивірусні бази. Адже з кожним днем з'являються нові загрози безпеці. Творцями антивірусних програм пишуться нові версії програмного забезпечення для боротьби з вірусами, тому антивірусну програму, встановлену на вашому ПК, необхідно налаштувати на автоматичне оновлення (у разі підключення до інтернету).
3
Уникайте сумнівних сайтів і не завантажуйте невідомі вам програми. В деяких пошуковиках з'являються повідомлення «Сайт може загрожувати безпеці вашого комп'ютера ». Не спокушайте долю, не заходьте на ці сайти. Крім того, не відвідуйте сайти, адреси яких приходять до вас на електронну пошту. Будьте пильні.
4
Створюйте резервні копії програмного забезпечення і документів. Цим ви зможете зберегти цінну інформацію в разі проникнення вірусу в ваш комп'ютер.
5
Обмежте доступ до вашого комп'ютера. Блокування входу в комп'ютер паролем убезпечить від доступу до цінної інформації. Зберігати пароль необхідно в недоступному для інших місці.
Зверніть увагу
На перший план виходить захист комп'ютера від вірусів, як основа безпечної і продуктивної роботи. Отже, як захистити комп'ютер і які кошти Ви можете застосувати для захисту Вашої системи та Ваших даних при таких численних загрозах безпеки, що виходять з самих різних джерел? Антивірусні програми.
Корисна порада
Для підключення модулів стільникового зв'язку третього покоління, бездротових адаптерів Wi-Fi і Bluetooth і GPS-модулів передбачений слот для карт формату miniPCIe. Габаритні розміри захищеного комп'ютера - 88? 270x250 міліметрів, вага - не більше восьми кілограмів. Він може працювати від джерел електроенергії напругою від 28 вольт.