Як придумати пароль. Який пароль придумати.

Який спосіб ідентифікації користувача використовується в сучасному комп'ютерному світі найбільш часто і повсюдно? Звичайно ж, це звичні всім паролі. Паролем захищають вхід в інтернет, доступ до документів і поштою, завантаження комп'ютера і гаманець з електронними грошима, особисту запис в соціальних мережах і базу даних в офісі. Пароль, при всій простоті самої концепції захисту, може стати досить надійною перешкодою на шляху зловмисника.

Однак, на жаль, самі користувачі часто настільки халатно підходять до вибору пароля, що фактично залишають свої дані абсолютно незахищеними не тільки для професійного злому, але і для звичайних любителів комп'ютерного хуліганства.Наіболее популярним способом злому пароля є так званий брутфорс (brute force - груба сила), тобто просто перебір варіантів. Зрозуміло, правильно створений пароль достатньої довжини підібрати за розумний час неможливо. Але найбільш популярними паролями досі залишаються «12345», «54321» та «qwerty». Ними користуються мільйони людей. Скласти список з декількох сотень подібних «секретних» паролів нескладно, а перевірити їх все можна за частки секунди. Як бачимо, створити пароль - досить серйозна і важлива задача (звичайно, якщо ваші дані, листи та електронні гроші вам дороги, і ви не готові поділитися ними з першим зустрічним) .Як же придумати пароль, який буде досить надійний? Зробити це не так складно, дотримуючи кілька простих правил:

  • Пароль повинен бути довгим. Паролі менше 10 знаків легко підбираються перебором, навіть якщо інші умови гарного пароля виконані.
  • Пароль повинен складатися з набору букв, цифр і знаків, причому букви повинні бути в різних регістрах.
  • Пароль не повинен бути пов'язаний з особистістю його власника. Це значить, що дата народження, дівоче прізвище дружини і кличка улюбленої кішки не підходять.

Вимоги ці досить прості, і задовольнити їм легко: акорд наосліп по клавіатурі, потім злегка розбавити буквами в іншому регістрі , і готовий ідеальний пароль. Але тут автора пароля підстерігає інша проблема: пароль потрібно запам'ятати. Адже ще один поширений спосіб розтину пароля - просто знайти, де він записаний. А записки з паролем, як правило, зберігають десь поруч з комп'ютером, а в гіршому випадку і зовсім приклеюють до монітора або навіть процарапивают прямо на його корпусе.Как ж придумати пароль, який буде ще й легко запам'ятати? Спосіб перший: скористатися спеціалізованою програмою або сайтом, таким як http://passwords.lance.com.ua/.Способ другий: візьміть словосполучення або цілу фразу («явстретілвасівсебилое», «чтотакоехорошоичтотакоеплохо» і т. п.), розбавимо цифрами, і чудовий складний, але легко запам'ятовується пароль готовий. Перевірте його якість на http://www.passwordmeter.com/.