Як стригти кігті собакам.

Не завжди кігті вашої собаки можуть сточуватися природним чином, тому їх необхідно періодично стригти. Довгі кігті можуть вростати в живу тканину лапи. Валик навколо такого кігтя опухає і запалюється, внаслідок чого може розвинутися інфекція.
Вам знадобиться
  • - спеціальні кусачки для кігтів (когтерезка).
Інструкція
1
Переконайтеся, що кігті у собаки стали досить довгими, для того щоб їх підстригти.
2
Пам'ятайте, що кіготь - це жива тканина, в якій є нерви і судини. Уважно розгляньте кіготь. Визначте місце на пазурі, де будете відрізати. Будьте уважні при огляді. Тільки це дасть вам гарантію, що ви не пораните собаку.
3
Міцно візьміть лапу собаки в свою руку. Саме зараз ви зрозумієте, навіщо потрібен ретельний догляд за п'ястком собаки. Якщо є проблеми, то собака не дозволить вам щільно зафіксувати лапу.
4
Подрезайте кіготь, злегка відступаючи від живої частини кігтя в сторону ороговілої. Робіть це спеціальними кусачками для кігтів (когтерезка). Їх можна придбати в будь-якому зоомагазині.
5
Після цього обробіть місце зрізу манікюрної пилочкою, щоб видалити всі нерівності.
6
До пазурам п'ятого пальця поставтеся з особливою увагою. Цей палець не має контакту з грунтом, природним ніяк не сточується. Може вростати в м'які тканини лапи. В цьому випадку необхідна допомога ветеринарного лікаря.
Зверніть увагу
Знайте, що кігті у собак сточуються не однаково. Це залежить від грунту, по якому найчастіше бігає собака. На кам'янистих доріжках, асфальті, на дрібному гравії - кігті сточуються самі. Якщо собака на прогулянках буває тільки на м'якому грунті, то за 7-10 днів кігті відростають. Власник собаки помічає це по характерному постукуванню кігтів по підлозі.
Корисна порада
Догляд за лапами собаки повинен бути постійним. Всім собакам потрібно постійно вистригати шерсть між подушечками пальців, прибирати занози, застряглі в шерсті гострі і колючі насіння рослин, оскільки битого скла, одним словом все, що може травмувати лапи собаки. Всі ці дії мають одну причину - ваша собака уникне больових відчуттів, коли ви будете стригти їй кігті.