Як намалювати схему дтп. Як малювати схему дтп на аркуші паперу.

Згідно п. 2.6 ПДР РФ - якщо в результаті аварії ніхто не постраждав, то водії при взаємній згоді в оцінці того, що сталося можуть самостійно скласти схему ДТП і оформити пригоду в найближчому відділенні ДПС. Схема повинна бути складена якісно і відображати всі обставини інциденту.
Інструкція
1
Схему потрібно малювати звичайною кульковою ручкою на чистому аркуші паперу. У першу чергу, необхідно намалювати ділянку дороги, на якій сталася аварія, включаючи дорожні знаки, світлофори, довколишні споруди, дерева і т.д.
2
Автомобілі - учасники ДТП повинні бути намальовані схематично, при цьому необхідно вказати марки машин, рух автомобілів до аварії вказується стрілками. Якщо в результаті події є деталі, що відносяться до аварії (уламки машин, предмети, що випали з них, сліди гальмування і т.д.), вони також повинні бути вказані на схемі.
3
Використовуючи рулетку або складну лінійку, необхідно виміряти відстані між автомобілями, предметами і слідами. Крім того, кожен предмет повинен бути прив'язаний до місцевості, для цього потрібно виміряти відстані до найближчого нерухомого об'єкта, наприклад, стовпа. У разі відсутності вимірювальних приладів, можна використовувати буксирувальний трос.
4
Необхідно вказати номер найближчого будинку, якщо аварія сталася на трасі, то назва найближчого населеного пункту і кілометр на найближчому покажчику. Після складання схеми, в ній проставляється дата і час події, ставляться підписи учасників ДТП. Схема ДТП не допускає жодних виправлень.
5
Маючи на руках схему ДТП, можна звернутися в ГИБДД, де на її підставі будуть оформлені всі необхідні документи для страхових виплат.
Зверніть увагу
Самостійне складання схеми ДТП і подальше оформлення в ГИБДД, може заощадити багато часу, який зазвичай йде на очікування інспекторов.Кроме того, немає необхідності вислуховувати обурені крики водіїв і гудки проїжджаючих машин, т.к. займаний учасниками аварії ділянку дороги, буде досить швидко звільнений.