Як видалити повітряну пробку в системі опалення.

Через потрапляння повітря в систему опалення утворюються повітряні пробки. В результаті цього теплоносій не циркулює по радіатора належним чином, а це призводить до неякісного обігріву приміщення.
Вам знадобиться
  • - батарея,
  • - ключ,
  • - відро.
Інструкція
1
Знайдіть у верхній торцевій частині радіатора спускний вентиль або клапан, призначений для спуску повітря.
2
Поставте під батарею відро щоб уникнути проливання води, інакше ви не просто можете створити калюжу, але і затопити сусідів, якщо до повітряної пробки знадобиться злити воду.
3
Поверніть ключем шток клапана на чверть обороту. Ключ з клапана не прибирайте. Звичайно, якщо у вас стоїть кран на цій стороні батареї, позбутися повітряної пробки буде простіше.
4
Дочекайтеся, поки не закінчиться шипіння, а також не з'являться перші крапельки води, і закрийте клапан.
Зверніть увагу
Чи не провертайте ключем клапан більш ніж на чверть обороту, намагаючись тим прискорити процес виходу повітря з радіатора! Таке прискорення процедури відведення повітря викличе сильний потік води. Крутите ключем повільно. Так вам легше буде контролювати виконаний ключем оборот.
Корисна порада
Дещо по-іншому йде справа при утворенні повітряної пробки в алюмінієвому радіаторі. Причиною виникнення повітряної пробки може бути газоутворення, яке виникає через те, що якість теплоносія залишає бажати кращого. Іншими словами, відбувається «конфлікт» між алюмінієвим радіатором і теплоносієм. Боротися з повітряними пробками, що утворюються в алюмінієвих радіаторах, можна шляхом регулярного відведення повітря або шляхом заміни використовуваних радіаторів на нові з внутрішнім антикорозійним покриттям. Сучасні радіатори походять багатоступеневу обробку, підвищує їх антикорозійні властивості. Така обробка включає в себе такі етапи: ретельне очищення зовнішньої і внутрішньої поверхні радіатора, розкислення, обробка цирконієвим розчином і багаторазова фарбування. Такі надзахищені від корозійного впливу радіатори можна встановлювати навіть в приміщеннях з підвищеними показниками вологості, як, наприклад, в басейнах.