Як лікувати папугу.

Різкий перепад кімнатної температури, найменший протяг і недостатньо тепла питна вода - ось найпоширеніші причини, які викликають у папуг поява такого захворювання, як застуда. При виникненні нежиті, тремтіння, підвищеної сонливості та зменшення активності папугу негайно потрібно приступити до лікування вашого вихованця, щоб не допустити ускладнень.
Вам знадобиться
  • - інфрачервона або звичайна настільна лампа;
  • - настоянка ромашки з медом;
  • - масло евкаліпта і ментолу.
Інструкція
1
Перемістіть клітку з папугою в тепле місце, де його не будуть діставати кімнатні протяги. Температура в кімнаті повинна бути не нижче 22 і не вище 25 градусів.
2
Кращі ліки для папугу від застуди - тепло. Добре буде, якщо ви скористаєтеся інфрачервоною лампою. Якщо у вас її немає, лікувати папугу можна і звичайної настільною лампою, потужністю в 60 ват.
3
Обов'язково накрийте частина клітини якої-небудь щільною тканиною. У папуги повинна бути можливість сховатися в тінь, якщо йому стане жарко. Лампа здатна нагріти температуру повітря в клітці до 33 градусів.
4
Посадіть папугу в клітку і на відстані не менше 30 см від неї поставте лампу.
5
Зігрівайте таким способом папужки протягом однієї години не менше 3 рази на день.
6
Замість води налийте в поїлку настойку ромашки з медом або зі спеціальними вітамінами. Це допоможе швидше відновити сили папузі.
7
Якщо захворювання супроводжується виділеннями з ніздрів, кашлем і трохи важкуватим диханням, лікувати папугу потрібно ще й ингаляциями, тривалістю в 20 хвилин і не менше 2 разів на добу.
8
Візьміть чайну чашку, налийте в неї 5 крапель масла евкаліпта і ментолу. Залийте все це окропом на трохи більше чверті ємності. Поставте її біля клітки, яку разом з ємністю необхідно накрити щільною тканиною. Повторюйте цю процедуру протягом 5 днів.
9
Після одужання, впродовж ще одного тижня давайте папужці спеціальні вітамінні препарати по 5 крапель в день. Їх можна як розбавляти в теплій питній воді, так і капати прямо в дзьоб.
10
Якщо лікування не допомогло і помічається погіршення стану папугу - кидайте самолікування і вирушайте до лікаря-ветеринара.