Як знайти душевну рівновагу. Як привести себе в душевну рівновагу.

Життя сповнене сюрпризів і, часом, сюрпризів не найприємніших. Зберігати спокій підчас завдання не з легких. Але пригнічені емоції, постійні стреси і переживання можуть призвести до появи соматичних захворювань, тобто недуг, викликаних безперервним нервовим напруженням. Тому варто навчитися знаходити душевний рівновагу .
Інструкція
1
Не зберігайте в собі негатив. У прагненні до душевної рівноваги варто навчитися позбавлятися від негативних переживань. Навчіться прощати образи і кривдників. Чи не рефлексуйте надто довго, в подробицях згадуючи неприємні або принизливі моменти. Адже ваша мета - не відновити конфлікт, а повернути собі душевний комфорт.
2
Збирайте позитивні емоції. Звертайте увагу на будь-які приємні дрібниці: пухнастий халат, ароматний чай, смачну вечерю. Подумайте, як багато хорошого є у вашому житті. Для того, щоб повніше усвідомити це, щодня виконуйте нескладна вправа: перед сном розслабтеся і пригадайте 5 (можна і більше) хороших речей, які сталися з вами за минулий день. Адже в житті безліч радощів, незалежних від фінансового стану або соціального статусу.
3
Живіть сьогоденням, тут і зараз. Заново переживаючи минулі невдачі або лякаючись майбутнього неможливо перебувати з гармонії з самим собою. Вірте в краще, намагайтеся зберегти оптимізм в будь-якій ситуації. Як би банально це не звучало, але життя виправдовує наші очікування. Найбільшого успіху досягають ті люди, які вірять в себе і свою мету.
4
Пам'ятайте: все пройде. Не зациклюйтеся на проблеми, неприємності, більшість з них забудуться вже через кілька місяців. У ті хвилини, коли здається, що все йде шкереберть, згадайте про своїх близьких, адже вони теж потребують підтримки, допомоги і турботи. Перемкніть свою увагу тих, хто його потребує.
5
Аврал на роботі, наближаються іспити, творча криза - якщо в голові справжній хаос, а сили і настрій на межі, варто зробити перерву. Відкиньтеся в кріслі, закрийте очі, розслабте всі м'язи. Кілька хвилин проведіть ні про що не думаючи, глибоко дихаючи. Потім налийте чашечку чаю з лимоном, який володіє бадьорить дією. Однак ситуацій, коли робити потрібно все і відразу, краще уникати. Привчіть себе кожен вечір складати розклад на наступний день і дотримуйтеся його.