Як відключати кодеки.

Для того щоб відтворювати відео на комп'ютері, одного програвача мало. Для коректного відтворення відеофайлів потрібні також кодеки . Але бувають ситуації, коли необхідно відключати роботу певних кодеків. Приміром, у відеоіграх деякі відеозаставки можуть некоректно відображатися. В таких випадках можуть з'являтися повідомлення, що для нормального відтворення відеопотоку слід видалити або відключити певний кодек.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, програма DXMan, доступ в інтернет
Інструкція
1
Щоб відключити роботу кодека, потрібно прибрати його з працюючих процесів операційної системи. Для цього натисніть клавіші Ctrl + Alt + Del. Якщо ви використовуєте в якості операційної системи Windows ХР, диспетчер задач автоматично запуститься після натискання цих клавіш. У випадку якщо у вас встановлена операційна система Windows 7, після натискання цих клавіш з'явиться вікно з можливими діями. Виберіть «Запустити диспетчер задач».
2
В диспетчері пристроїв виберіть вкладку «Процеси». У вікні зліва знаходиться список поточних процесів операційної системи. Знайдіть у ньому назву кодеків, які хочете відключити, після чого натисніть по процесу правою кнопкою мишки. З'явиться контекстне меню, в якому потрібно вибрати команду «Вимкнути процес». Спливе вікно з попередженням. В цьому вікні підтверджуєте закриття процесу, натиснувши по команді «Завершити процес». Після цього робота кодека буде зупинена.
3
Також для управління кодеками можна скористатися додатковими програмами. Скачайте з інтернету програму DXMan. Вона повністю безкоштовна і займає менше одного мегабайта місця. Встановіть програму на комп'ютер і запустіть її. З'явиться вікно, де будуть відображені процеси, пов'язані тільки з кодеками. Це набагато зручніше, ніж через «Диспетчер завдань», оскільки не потрібно шукати кодек серед усіх працюючих процесів операційної системи.
4
Оберіть кодек, роботу якого вам треба призупинити. Натисніть за назвою кодека правою кнопкою мишки. Спливе контекстне меню. Для того щоб дізнатися інформацію про кодеку, в цьому меню виберіть команду Info. Для того, щоб відключити обраний кодек, виберіть команду Remove. У вікні підтвердіть дію, натиснувши «Так». Після цього вибраний вами кодек буде відключений.