Як грати на клавішних.

Клавішні - загальна назва для сімейства інструментів (орган, клавесин, фортепіано, синтезатор), однак у вузькому сенсі їм позначають саме електронний клавішний інструмент - синтезатор. Принцип гри на клавішних має кілька спільних рис, але розрізняється залежно від конкретного інструменту.
Інструкція
1
На більшості клавішних грають сидячи. Так, при виконанні на органі, клавесині і роялі важливо, щоб стілець розташовувався на певній відстані від інструменту, мав певну висоту. Параметри залежать від зростання виконавця, але головний принцип - достатня наближеність до інструменту, але і достатню відстань для маневру руки. Корпус повинен бути прямим, руки зігнуті в ліктях і знаходяться строго вище клавіатури (тільки пальці е стосуються подушечками) .Сінтезатор і електроорган допускають виконання в позиції стоячи, але принцип зручності зберігається. Підставка інструменту повинна бути відрегульована таким чином, щоб пензля пережималися і завжди знаходилися вище клавіатури.
2
Грають на клавішних двома руками, причому права, як правило, виконує мелодію і частина підголосків, а ліва - бас і акорд. Відповідно, зліва знаходяться більш низькі звуки, а праворуч більш високіе.Електронние інструменти і тут можуть стати винятком. В режимі «Спліт» (від англійського «роздвоєння») клавіатура ділиться на дві частини, висота кожної з яких може змінюватися окремо. Так, в правій руці можуть виявитися ноти контрактави, а в лівій - ноти другої і третьої октав. Однак такі хитрощі рідко застосовуються. Зрідка клавішники налаштовують діапазон обох частин на однакову висоту (але на різні тембри-семпли).
3
Ноти для клавішних пишуться на двох нотоносца, на однов з яких в басовому ключі пишеться партія лівої руки, а на іншому в скрипковому партія правою. Пара нотоносца, таким чином, становить одну строку.В синтезаторі партія лівої руки зазвичай не розвинена, тому кожен нотоносець відповідає трохи руці, а семпли. Однак для зручності виконавець може позначати зміни тембру іншими засобами, а партію записувати в класичному вигляді.
4
Ноти, написані на одному рядку одна під одною, виконуються одночасно. Послідовне написання (горизонтальне) говорить про таке ж виконанні: одна нота за другой.Длітельності нот і пауз, розміри і тональності позначаються згідно з правилами елементарної теорії музики. Клавішні інструменти не є транспонується. Інакше кажучи, партії пишуться відповідно зі звучанням: написана «до» першої октави - грається «до» першої октави (цим інструмент відрізняється від гітари, в якій ноти пишуться на октаву вище, ніж звучать).
5
При розучуванні творів музикант спочатку вивчає партію однієї руки, потім партію інший. Тільки після цього починається з'єднання рук, причому набагато ефективніше вивчати ноти по фразам, а не програвати від початку до кінця.