Як визначити об'єм тіла. обсяг довільної фігури.

Для визначення обсягу тіла найкраще підходить спосіб, винайдений ще Архімедом: будучи зануреним у рідину, тіло витісняє рівно стільки, скільки і становить його обсяг.
Вам знадобиться
  • вода, дві ємності різної величини, наприклад, каструля і таз
Інструкція
1
Найлегше, звичайно, з'ясувати об'єм тіла правильної геометричної форми: циліндра, куба, трапеції, кулі і т.д. Для цього достатньо виміряти їх габарити і скористатися відповідними формулами. Але й обсяг тел неправильної форми обчислити досить легко. Припустимо, нам потрібно дізнатися обсяг звичайної гуртки з товщиною стінок 4 мм і масивною ручкою. Звичайно, в побуті ніякими формулами її об'єм не вирахувати. Але можна поступити простіше.
2
Беремо звичайну каструлю, банку або будь-який інший, відповідний за розміром судину. Наповнюємо його водою до країв і ставимо в тазик або іншу каструлю, більшого розміру. Найпростіший вимірювач обсягу готовий. Слід просто опустити предмет в каструлю, почекати, поки виллється зайва вода і акуратно, не проливаючи більше ні краплі, дістати каструлю з тазика.
3
Все інше ще простіше. Вода з тазика виливається в мірну кружку або посуд, обсяг якої заздалегідь відомий. Вийшло значення і буде шуканої величиною.
Існують геометричні об'ємні фігури, їх обсяг легко обчислити за формулами. Набагато складнішим завданням представляється обчислення об'єму тіла людини, але і її можна вирішити практичним шляхом.
Вам знадобиться
  • - ванна
  • - вода
  • - олівець
  • - помічник
Інструкція
1
На уроці фізики в школі часто задають обчислити об'єм власного тіла . Це можна зробити так. Налийте у ванну води комфортної температури.
2
Занурите в ванну людини, обсяг якого хочете виміряти. Для точності вимірювань, звичайно, бажано зануритися з головою. У цей час помічник повинен акуратно відзначити рівень води олівцем або змивається маркером прямо на ванні. Потім вимірюваний людина обережно виходить з ванни, рівень води впаде.
3
Тепер залишається тільки порахувати обсяг води, витісненої тілом при зануренні. А це той обсяг, який треба долити у ванну до олівцевої позначки. Доливати воду можна за допомогою пляшок та інших ємностей відомого об'єму.
Зверніть увагу
Точність такого вимірювання невелика. Для геометричних фігур краще користуватися загальноприйнятими формулами для обчислення обсягу.
Корисна порада
Для більш дрібних криволінійних тіл можна використовувати ємкості, менші, ніж ванна.