Як навчити собаку команді "голос". Як надягати шлею на собаку.

Дресирування собак - справа аж ніяк не складне, але успіх досягається регулярними заняттями і, звичайно, психологічними якостями людини. Команда «Голос» починає напрацьовуватися в ранньому віці. Спочатку слід навчити собаку командам «Сидіти», «Лежати», «Апорт». Потім регулярно закріплюють навички і одночасно починають вчити собаку подавати голос.
Інструкція
1
Одним з ефективних методів визнана дресирування собак на ласощі. Посадіть собаку командою «Сидіти» прямо перед собою, простягніть їй ласощі. Але не давайте, а подражнити, щоб тварина потягнулося за ним. Піднявши руку з ласощами вгору, промовте «Голос». Утримуючи ногою або іншою рукою поводок, не давайте собаці піднятися. Намагаючись дотягнутися до ласого шматочка, вона зазвичай починає гавкати. Схвально заохотьте її вигуком «Добре» і віддайте їжу.
2
Навчити собаку команді «Голос» можна за допомогою предмета. Для цього спочатку треба пограти з собакою цим предметом, в момент сильного збудження тварини подати команду «Апорт», але предмет не кинути, а підняти якомога вище або відвести руку в сторону. Головне, щоб собака не змогла схопити його. Це викличе у неї гавкіт. Підтвердіть командою «Голос» і дайте ласощі.
3
Іноді цуценята гавкають, коли бачать стороннього або чують стукіт у двері. Це можна використовувати в дресируванню собак. Якщо намагатися в момент чергового гавкоту подавати команду «Голос», а потім заохочувати цуценя ласкавим вигуком «Добре», то поступово собака зрозуміє, що від неї хочуть. Така дресирування собак зручна з помічником.
4
Команда «Голос» вважається відпрацьованою, коли собака буде швидко реагувати на неї в будь-якому положенні і на будь-якій відстані. Тому заняття потрібно проводити регулярно і поступово ускладнювати завдання, змінюючи відстань і характер подразників. У всьому треба знати міру, інакше собака буде гавкати по кожній дрібниці. Команда «Голос» повинна подаватися один раз. Багаторазове повторення викличе впертість тварини.
Зверніть увагу
Як навчити собаку апортировке. До апортировке по команді "апорт" або "принеси" (захоплювання і піднесення апортіровочной предметів) цуценят привчають з 3-місячного віку. Навик апортировки є основою для подальшого вироблення спеціальних навичок (вибірка речей, обшук місцевості, робота по сліду і т. Д.).
Корисна порада
Потрібно, щоб собака чітко засвоїла попередню щабель, і вже потім приступати до наступної. Перше, що потрібно зробити - навчити собаку вистачати апорт по команді поруч з господарем і деякий час утримувати його пащі. Доцільніше спочатку привчити собаку не уникати рук людини, тобто віддавати річ в руки, а навчити потім сідати з Апортом завжди дуже легко. Апортіровочний предмет доведеться зробити найприємніший і улюблений для собаки.
Навчити команді «Голос» можна будь-яку собаку, незалежно від того, любить вона гавкати чи ні. Головне, виробити в ній зв'язок її гавкоту з яким-небудь видом заохочення. Кілька таких уроків, і у собаки сформується стійкий рефлекс подавати голос по команді .
Інструкція
1
Починається дресирування собаки з того, щоб спровокувати її на гавкіт. Наприклад, можна подражнити вкусняшки. Якщо собака голодна, то вона обурено починає гавкати. В цей час вимовляється команда «Голос» і віддається ласощі.
2
Можна роздратувати собаку іграшкою, наприклад, предметом для апорту. Їм махають над головою собаки, але не кидають. Собака починає стрибати і гавкати. Вимовляється команда «Голос».
3
Якщо собака все-таки довго не хоче гавкати, то можна дати їй схопити предмет зубами, але не віддавати, а почати дражнити. Коли тварина зовсім розсердиться, тоді вирвати предмет з пащі і підняти над собакою. За подальшим гавкотом подати команду «Голос» і заохотити собаку ласощами.
4
Собака протягом дня час від часу гавкає на звук стуку в двері, на щось, її насторожило. Важливо тільки підстерегти цей момент і вчасно подати команду. І звичайно, не забути похвалити вихованця і дати йому ласощі.
5
Можна зібратися на очах собаки на прогулянку, вийти за двері і злегка прикрити її перед носом у собаки, залишивши щілину. А потім покликати вихованця до себе. Лай послідує негайно. Далі вимовляється команда «Голос» і дається ласощі.
6
Навчити собаку командам не складно. Головне, бути терплячим і чітко відокремлювати грань дозволеного. Не можна вчити гавкати собаку на перехожих, особливо дітей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uM2f5L1Ljrw