Як читати гістограму.

У будь-якому серйозному редакторі фотографій є засіб перегляду гістограми, інструмент, що дозволяє точно визначити особливості світлових характеристик зображення. Також в професійних моделях фотокамер є можливість її відображення на екрані, що дає можливість відразу ж вибрати оптимальні параметри зйомки. Для новачка цей графік здається зовсім незрозумілим, але нічого складного немає, і ви легко можете в цьому переконатися.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте програму обробки фотографій сімейства Adobe Photoshop, зверніть увагу на палітру Гістограма/Histogram в правій частині робочого вікна. Якщо її там немає, натисніть кнопку Вікно/Window і виберіть пункт Гістограма/Histogram. Ви можете вибрати один з варіантів відображення: компактний, розширений або режим відображення всіх колірних каналів.
2
Гистограмма являє собою невелике вікно з хвилеподібним зафарбованим графіком, що нагадує гори. Графік відображає кількість пікселів в різних тональних областях. Зліва знаходиться область тіней, темних тонів. Центральна частина визначає кількість півтонів в зображенні. Права частина гістограми показує насиченість картини світлими тонами.
3
Для коригування відкрийте Image (Зображення)> Adjustments (Налаштування)> Levels (Рівні). Встановіть галочку в полі Preview (Перегляд), тоді ви зможете бачити результат змін без закриття вікна Рівнів. Використовуйте повзунки в нижній частині інтерактивного графіка. Їх там три: чорний, сірий і білий. Кожен відповідає за відповідну область тонів.
4
Високі піки в лівій частині графіка означають, що темних пікселів занадто багато і від цього зображення надто темне. Рухаючи чорний повзунок вправо, ви робите зображення ще темніше. Для освітлення потрібно посунути вліво білий повзунок. Якщо ви працюєте з фотокамерою, то збільште експозицію.
5
Стовпці у всю ширину вікна в правій частині кажуть про велику кількість світлих пікселів, що приводить до "пересвеченние" картинки. Зробіть експозицію менше (для камери), підніміть вправо чорний повзунок, або понизьте значення контрастності малюнка в Фотошопі.
6
Піки в середній частині картинки зазвичай не потребують коригування. Але якщо ви сместите середній повзунок в бік темного, то середні тони посветлеют, і навпаки. Дійте по вашому розсуду.
7
Якщо на гістограмі відсутні пікселі в крайніх областях, то ви можете "відсікти" частини з країв гістограми (найлівішу і саму праву частину), т.е перевести повзунки в частину, де пікселі починаються. Одне це дія вже призведе до збільшення контрастності і жвавості зображення.
8
Пам'ятайте, що не існує такого поняття, як ідеальна гістограма. Знімок нічного пейзажу цілком закономірно матиме зміщений в ліву частину графік, а зимовий сюжет з великою кількістю снігу покаже велика кількість піків справа. Використовуйте дані про зміст тонів у зображенні як довідкові при побудові композиції або редагуванні готових фотографій.
Корисна порада
Ви можете міняти гистограмму не тільки для всього зображення, а й для окремої виділеної його частини.