Як міняти воду в акваріумі. Як прикрасити акваріум вдома.

Помилкою багатьох початківців акваріумістів є часта зміна води. А адже воду в акваріумі часто, і тим більше в повному обсязі, міняти не можна. Вода повністю змінюється лише у виняткових випадках. Це відбувається при загибелі риб або якщо з'явилися паразитичні мікроорганізми. При стабільному режимі вода в акваріумі не змінюється роками. Частково міняють воду при чищенні стінок акваріума і дна. Якщо вода почала пахнути - її потрібно міняти обов'язково.
Вам знадобиться
  • - відро;
  • - скребок для скла;
  • - прозорий шланг з насадкою-сифоном.
Інструкція
1
Для того щоб поміняти воду, візьміть відро, скребок для скла, прозорий шланг з насадкою-сифоном. Шланг краще використовувати з поліхлорвінілу, так як гумовий виділяє в воду небажані компоненти. Є шланг з гумовою грушею з вбудованим клапаном, проникним воду в один кінець. Бувають електричні сифони, працюючі на батарейках. Але простий шланг дешевше і зручніше за все. Якщо ви збираєтеся вкоротити рослини, візьміть ножиці. Можна просто обірвати їх руками.
2
Поставте відро нижче рівня води в акваріумі. Опустіть один кінець шланга в акваріум, а інший кінець візьміть в рот і акуратно всмоктуйте, а потім швидко опустіть шланг у відро. Головне - не сьорбнути води. Можна зробити по-іншому. Утопите шланг в акваріумі цілком, затисніть кінці і один перенесіть в відро, і відпустіть. Інший кінець підводиться до купках бруду в акваріумі. Шланг складно направляти у потрібні місця, тому опустіть руку в воду і водите їм там, де залишився недоїдений корм або скупчилася бруд.
3
Не беріть шланг занадто довгий. Діаметр шланга найкраще взяти 10 - 15 мм. Якщо взяти шланг великого розміру, то вода буде занадто швидко виливатися. При великому струмі води, з дна може піднятися пісок, може затягнути навіть цікаву рибу. Можна надіти на шланг воронку, це допоможе спростити процедуру чищення і трохи послаблює перебіг. При чищенні дна випливає приблизно 1/5 або 1/3 частина води.
4
Після чистки дна повністю, міняти воду в акваріумі не треба. Просто доливається свіжа вода, яка повинна мати ті ж характеристики, що й в акваріумі. Якщо в акваріумі знаходяться тропічні риби, температура води, що доливається повинна бути такою ж, як в акваріумі або на 1 - 2 градуси вище. Якщо в акваріумі живуть холодноводні риби, підігрівати воду не слід. Воду підливайте невеликими порціями, поступово.