Як заощадити на відпочинку.

Якісний відпочинок дає заряд бадьорості на тривалий час і дозволяє зняти втому. Саме тому багато жителів задушливих мегаполісів платять величезні суми грошей за дорогі круїзи і турне. Але для того, щоб добре відпочити, можна не розоряти весь сімейний бюджет і брати великі суми грошей в кредит.
Інструкція
1
По-перше, зверніть увагу на пропозиції авіакомпаній. Часто буває так, що можна придбати квитки на 30-50% дешевше, ніж зазвичай. Як правило, авіакомпанії самі встановлюють тривалість і умови проведеної акції. Про це можна поцікавитися заздалегідь.
2
Купувати тури краще в перевірених фірмах, поговоріть з друзями, знайомими, колегами. Запитайте куди вони їздили, по яким пропозиціям, які враження залишилися від проведеного відпочинку. Всі турфірми пропонують «гарячі тури» і послугу раннього бронювання. На цьому можете заощадити до 50-70% від первісної вартості путівки.
3
На відпочинку вам обов'язково запропонують екскурсії. Щоб не переплачувати, заздалегідь з'ясуйте, може в країні, куди ви збираєтеся поїхати, проживає хтось із друзів, знайомих або колишніх колег. Зазвичай вони з радістю приймають співвітчизників і готові стати вашим персональним гідом.
4
Можете знайти інформацію про місце відпочинку по Інтернету і, купивши попередньо карту, відправиться вивчати пам'ятки самостійно. В деяких містах є місця, вхід в які безкоштовний. Наприклад, Британський музей, Лондонська Національна галерея, національний парк у Вашингтоні і багато інших. Скористайтеся пропозиціями, які зазвичай пропонують при вході. Беріть флаєри, сувеніри, листівки. Деякі з музеїв, наприклад, Музей Прадо в Мадриді виділяє спеціальний годинник для безкоштовного відвідування.
5
Можете дізнатися, чи проходять в момент передбачуваного відпустки, в країні, куди ви зібралися їхати, якісь масові національні свята, фестивалі, карнавали. В США, Франції, Словенії можна стати учасником безкоштовних кінопоказів. У нічні клуби можна ходити в ті дні, коли вхід для дівчат безкоштовний.
6
Істотно заощадити на відпочинку можна при поїздці в складі кількох людей. Готелі пропонують знижки на проживання групам туристів. Крім того, можете поїхати відпочивати «дикуном» на власному транспорті. Забронюйте готель заздалегідь через Інтернет або зніміть апартаменти у приватних осіб заздалегідь.
7
Не користуйтесь послугами таксистів, звичайно це дуже дорого, незалежно від того, чи стоять в машинах лічильники. В деяких країнах, наприклад, Туреччини, ціни на таксі в нічний і вечірній час зростають в три рази, в порівнянні зі світлим часом доби. Можете взяти автомобіль в оренду і самостійно прокотитися в місця призначення.
8
Розпитайте місцевих жителів про місцеві магазинах, проведених в них акціях. Купуйте те, що вам дійсно потрібно, не купуйте, йдучи за блузкою або майкою, чергові очки і сумочку.
9
Активно фотографуйтеся, не купуйте листівки, на них зображення пам'яток буде безликим. Та й вам це обійдеться дешевше. Не купуйте диски з розповідями про історію країни перебування, такі сувеніри дорого коштують і не представлять згодом ніякої цінності. Всю отриману інформацію можете дізнатися в Інтернеті зовсім безкоштовно.