Як розділити образ диска. Як розділити файл при записі на диски.

Швидкість доступу до інтернету за останні роки відчутно зросла, тому багато скачують з мережі ігри та збірники програм. Часто ці файли бувають дуже великого розміру і не поміщаються на диск або флешку цілком. У такій ситуації кращий вихід - розділити образ диска на частини меншого розміру і в такому вигляді записати їх на DVD. Один з найзручніших способів - використання файл-менеджера, наприклад, Total Commander або його аналога.
Вам знадобиться
  • програма Total Commander.
Інструкція
1
Скачайте файловий менеджер, якщо його немає у вас на комп'ютері і встановіть. Установка проста, зроблена у вигляді майстра, в якому треба відповідати на питання установника.
2
Запустіть програму - вона умовно-безкоштовна. Для запуску треба натиснути в віконці кнопку з варіантом відповіді. Якщо ви використовуєте інший менеджер роботи з файлами, відкрийте його.
3
Ви побачите дві панелі з папками і файлами, з переліком дисків вашого комп'ютера. Натисніть в лівій панелі кнопку того диска, на якому знаходиться образ диска, який хочете розділити. Відкрийте папку з потрібним файлом, виділіть його покажчиком миші. Це відноситься до всіх популярних програм цього виду.
4
У правій панелі виберіть букву диска-приймача, куди будуть записані частини образу. Важливий момент - вільного місця повинно бути трохи більше, ніж розмір разбиваемого файлу. Відкрийте меню «Файл» в лівій верхній частині вікна програми, виберіть команду «Розбити файл» і натисніть на неї. При цьому покажчик повинен виділяти потрібну строчку в лівій панелі.
5
З'явиться вікно, в якому виберіть розмір частин, на які буде розділений ваш образ. У полі із зазначенням обсягу введіть число і через пропуск - букви "mb", наприклад, "4000 mb" і натисніть "Ок". Дочекайтеся закінчення процесу. Підтвердіть успішне завершення дії. У правій панелі ви побачите декілька частин з ім'ям, як у вихідного образу і цифрами 001, 002 і так далі і один файл з літерами ".crc". Це контрольна сума розділеного файлу, і вона дуже знадобиться при зворотну дію - збірці. Якщо ви отримали повідомлення про помилку, звільніть більше вільного місця на диску-приймачі, видаліть частини образу і повторіть дії, починаючи з пункту 5.
6
Готово. Частини можна в будь-якому порядку записати на диск або флешку або відправити поштою. Щоб зібрати, зробіть так: запишіть всі частини в одну папку, відкрийте Total Commander і двічі клацніть по файлу з контрольною сумою - з розширенням ".crc". Для складання файлу обов'язково використовувати ту ж програму, образ якої був розділений.