Як перевести з кілобіт в кілобайти. порахувати швидкість скачування.

В інформатиці використовується безліч найрізноманітніших одиниць виміру інформації. Від біта, що вважається самою дрібною одиницею, до терабайтов, здатних вмістити цілі бібліотеки і сотні фільмів. Кожна така одиниця має свою область застосування. Так, наприклад, швидкість передачі інформації традиційно вимірюють у кілобітах в секунду (останнім часом все частіше - в мегабіта). Обсяги файлів раніше зазвичай вимірювалися в кілобайтах. Тепер - у Мегабайтах і гігабайт. Однак при вирішенні практичних завдань різні одиниці нерідко доводиться приводити до «однаковому знаменника».
Вам знадобиться
  • калькулятор.
Інструкція
1
Щоб перевести числове значення обсягу інформації з кілобіт в кілобайти, розділіть кількість кілобіт на вісім. Тобто: кБ = кбіт/8.Так, наприклад, якщо обсяг файлу складає 800 кілобіт, то його розмір у кілобайтах становитиме 800/8 - 100 кілобайт.
2
Щоб перевести з кілобіт на секунду в кілобайти в секунду швидкість передачі інформації, також розділіть кількість кілобіт на секунду на 8. Тобто: кБ/с = (кбіт/с)/8.Ета формула корисна при оцінці часу, необхідного для «закачування» файлів. Проте враховуючи, що в одному мегабайті 1024 кілобайт, а в одному мегабіт - 1024 кілобіт, практичніше скористатися більш сучасним варіантом: МБ/с = (Мбіт/с)/8.
3
Для того щоб розрахувати, скільки часу буде потрібно для скачування файлу, розділіть швидкість вашого модему на 8 (вказується звичайно в Мбіт/с, якщо це, звичайно, не Dial-Up модем). Тепер розділіть на отриману швидкість модему (виражену вже в МБ/с) розмір вашого файлу в мегабайтах. У підсумку вийде час (кількість секунд), необхідний для завантаження інформації. Якщо число вийшло занадто великим, то розділіть його на 60 - вийде кількість хвилин. Поділивши цей результат на 60 ще раз, можна отримати кількість годин, і т.д.
4
Нехай, наприклад, є «стандартний» 3G модем зі швидкістю прийому даних 3,6 Мбіт/с. На сервері розміщений відеофільм, розміром підігнаний під звичайний DVD-диск, тобто 4700 МБ. Значить для завантаження цього фільму на локальний комп'ютер потрібно: 4700/(3,6/8) = 4700/0,45 = 10444 секунди ілі10444/60 = 174 хвилини ілі174/60 = 2,9 години.
Корисна порада
Швидкість закачування великих файлів на практиці зазвичай виявляється значно меншою. Тому наведені розрахунки мають оціночний характер.