Як вибрати кошеня.

Тільки на перший погляд здається, що вибрати кошеня просто: який сподобався, того і бери. Насправді це відповідальний момент, особливо якщо надалі тварина буде брати участь у виставках або приносити потомство.
Інструкція
1
Отже, спочатку треба визначитися, для яких цілей купується кошеня. Чи хочете займатися розведенням породистих кішок, отримувати медалі на виставках або ж вирішили купити кошеня для душі. Тепер можна подумати, який породі віддати перевагу. Варто сходити на котячу виставку, поспілкуватися з власниками, попросити розповісти про своїх вихованців, взяти телефони заводчиків.
2
Після того, як порода обрана, саме час йти на виставку-продаж, в зоомагазин або телефонувати заводчикам. Останнє краще в тому випадку, коли кошеня купується для подальшого отримання потомства, тому бажано, щоб його батьки були титулованими.
3
Не варто розчулюватися при вигляді місячних пухнастих грудочок, такі кошенята не встигли насолодитися ласкою матері і не напилися досхочу молока з сосків, тому в майбутньому вони будуть вперто «топтати» господаря передніми лапками, іноді з випущеними кігтями. Після 2-2,5 місяців настає вік, коли кошенят вже сміливо можна відлучати від кішки.
4
Просто протягніть руку і почекайте, коли самий цікавий малюк зацікавиться і почне її обнюхувати. Такий кошеня виросте ласкавим і люблячим. Якщо жоден кошеня не наважився підійти, а всі сидять, забившись у можуть бути суворі, відлюдні коти і кішки, що не доставляють радість спілкування.
5
Дуже важливо взяти кошеня на руки і пограти з ним: якщо він швидко починає бурчати, дряпається і при цьому боляче покусує пальці, то це ознака неврівноваженості і агресії. Тремтячий, сжавшийся живий грудочку, вперто що не йде на контакт, варто покласти назад в коробку - з такого кошеняти не виросте веселий, повний енергії кіт.
6
Важливо звернути увагу на зовнішній вигляд: вічка повинні бути чисті, що не сльозяться, в вушках не допускається ніяких коричневих нальотів - це одна з ознак вушного кліща. Під хвостиком повинно бути сухо і чисто, анальний слив не запалене. Слизові зіва і ротової порожнини допускаються тільки рожеві.
7
Шерстка кошеняти теж скаже багато про що. Вона повинна бути рівномірна, без лисин. Рідкісна шерсть свідчить про авітаміноз та інших хворобах. Нерівності покриву шерсті схожі на вистрижені ділянки, не що інше, як стригучий лишай. Наостанок необхідно переконатися, що носик у кошеняти холодний.
8
І ще пам'ятайте, що навіть самий звичайний котик, підібраний на вулиці або в під'їзді, може стати вам відмінним другом!