Як дізнатися, Яка материнська плата стоїть на комп'ютері. Яка материнка в комп'ютері версія.

Щоб комп'ютер виконував всі необхідні функції, на нього необхідно встановити потрібні драйвери. Їх можна знайти, знаючи марку материнської плати. Материнська плата - основна деталь комп'ютера. Саме тому без драйверів на неї ви не зможете нормально працювати за комп'ютером. Дізнатися марку плати можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - програми, які надають інформацію про обладнання.
Інструкція
1
Щоб дізнатися, яка материнська плата стоїть на комп'ютері, потрібно відкрити системний блок і прочитати її назву. Візьміть викрутку Philips, акуратно зніміть болти збоку блоку і відсуньте кришку. Якщо ваш комп'ютер на гарантії, то краще такий варіант не використовувати, тому ви видалите пломби, без яких гарантійний ремонт проводити не будуть. Материнська плата - найбільша деталь. Вона може бути квадратної або прямокутної, і на неї кріпиться все інше. Вона знаходиться на правій стінці системного блоку.
2
Прочитайте великі літери посередині карти. Це і є марка материнської плати. Дрібні написи означають інше, вони вам не знадобляться. Цей варіант підходить навіть для тих випадків, коли комп'ютер не включається (зламаний, відсутні необхідні деталі або не встановлена операційна система). Деякі виробники замість назви можуть помістити тільки свій логотип, тому є ймовірність, що доведеться скористатися інтернетом і пошукати назва плати на відповідних сайтах.
3
Якщо ваш комп'ютер включається, дізнатися марку материнської плати можна і без розтину корпусу. Для цього натисніть «Пуск» -> «Перезавантаження». При включенні комп'ютера першим рядком (іноді дуже великими буквами) буде назва материнської плати. На жаль, не всі плати підтримують таку функцію. Але цей варіант дозволить вам не розбирати системний блок.
4
Для того щоб з'ясувати марку будь-якої деталі комп'ютера, використовуйте різні утиліти. Вони бувають платні та безкоштовні. Найвідомішими вважаються AIDA 32, AusLogics System Information і PC Wizard. Принцип їх роботи простий. Скачайте, встановіть і запустіть програму. Відкриється вікно, в якому ви знайдете кілька пунктів. Виберіть «материнська плата» - там і буде потрібне вам назву. Звичайно, цей варіант підходить тільки в тому випадку, якщо ваш комп'ютер знаходиться в робочому стані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=g9FR1EyhH68
Зверніть увагу
Установка драйверів необхідна після кожної переустановлення операційної системи.
Корисна порада
Назва своєї материнської плати занесіть в записну книжку, щоб подібних проблем більше не було.
Материнська плата є головним компонентом комп'ютера. Саме від неї залежить вся конфігурація ПК. Якщо ви задумали купувати до комп'ютера нову деталь, вам необхідно знати модель вашої системної плати та її характеристики. В іншому випадку ви можете придбати комплектуючі, які будуть не сумісні з вашим ПК.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Найпростіше дізнатися, яка материнська плата встановлена на комп'ютері - це подивитися технічну документацію. Серед технічної документації є окрема книжечка по материнській платі. У ній можна прочитати не тільки назва системної плати, але також і її характеристики. Однак при покупці вже зібраного комп'ютера далеко не завжди видаються документи на кожну деталь, і керівництва до материнської плати там може не виявитися. Або, може бути, ця книжечка просто загубилася.
2
Подивитися модель материнської плати можна також при включенні комп'ютера. Відразу після того, як ви включите ПК, на екрані вашого монітора буде відображено назву материнської плати. Але там вказується тільки модель без будь-яких характеристик.
3
Для того щоб дізнатися, яка материнська плата встановлена (її модель, тип і характеристики), найкраще скористатися додатковими програмами моніторингу та діагностики ПК. Одна з кращих у своєму роді програм - це AIDA64 Extreme Edition. Скачайте її і встановіть на свій комп'ютер. Запустіть програму. Дочекайтеся завершення процесу збору інформації про систему. Після цього ви потрапите в основне меню програми.
4
В основному меню зверніть увагу на праве вікно. Тут відображені основні компоненти комп'ютера. Виберіть компонент «Системна плата». У наступному вікні також виберіть компонент «Системна плата». З'явиться повністю вичерпна інформація про материнську плату: назва її моделі, типи інтерфейсів, форм-фактор, версія сокета та інші характеристики.
5
Знизу вікна будуть посилання на сайт виробника вашої материнської плати, посилання на оновлення драйверів і на оновлення БІОС. Щоб оновити драйвера, клацніть двічі лівою кнопкою мишки на посилання «Завантаження оновлень драйверів». Сторінка, з якої можна буде оновити драйвера, відкриється у вашому браузері.