Як організувати дитяче дозвілля.

Діти - це джерело не тільки любові і радості, а й постійного шуму і суєти. Створюється відчуття, що енергія в них не кінчається ніколи. Вони ні секунди не можуть спокійно всидіти на місці. Але діти не завжди здатні направити свою енергію в потрібне русло. У цьому їм мають допомогти батьки і вчителі - люди, які відіграють найважливішу роль на самому початковому етапі формування особистості майбутнього члена суспільства.
Вам знадобиться
  • фарби, пензлики, пластилін
  • мука, старі газети
Інструкція
1
Запишіть дитину в спортивну секцію або віддайте в гурток, де він зможе займатися яким-небудь видом творчості. Це найпростіший спосіб організації дитячого дозвілля , при якому вам не доведеться нічого вигадувати самому. Однак не забувайте стежити за регулярним відвідуванням дитиною гуртка або секції, а також за виконанням домашніх завдань при наявності таких. Пам'ятайте, що навіть найцікавіше заняття може в якийсь момент набриднути, і тоді вам доведеться вирішувати, умовити чи дитини не кидати розпочату справу або змінити рід діяльності.
2
Займайтеся з дитиною самостійно. За твердженням психологів, проводити час з дітьми щодня необхідно для того, щоб вони відчували батьківську любов і турботу. Купуйте фарби і пензлики, прості музичні інструменти на зразок бубна і трикутника. Подивіться разом хороший дитячий фільм. Побудуйте замок з кубиків.
3
Хороший варіант для спільного проведення часу - ліплення з глини, солоного тіста або пап'є-маше. Якщо перше не завжди доступно, то солоне тісто і пап'є-маше завжди можна зробити з підручних матеріалів. Радість доставить як сам процес ліплення, так і розфарбовування готових виробів. Можна змайструвати з солоного тіста ляльок для лялькового театру і ставити спектаклі.
4
Не забувайте про відвідини театрів, музеїв, кіно, а також намагайтеся якомога частіше виїжджати на природу. Звичайну прогулянку в парку уявіть як справжній похід. Бутерброди, з'їдені на «привалі» здадуться особливо смачними, а знайомство з голубами і білками запам'ятається як захоплююча пригода.
Зверніть увагу
Прислухайтеся до бажань дитини, враховуйте його нахили та інтереси. Не варто віддавати хлопчика в секцію боксу, якщо він мріє про бальні танці. Ваші стереотипи, що стосуються «чоловічих» і «не чоловічих» занять не будуть служити виправданням того, що талант вашої дитини заритий в землю.
Корисна порада
Коли у вас вдома зберуться гості, організуйте з дитиною невеликий "концерт". Нехай один або декілька номерів дитина придумає сам. Це розвине в ньому творчу думку і навчить не боятися публічних виступів.