Як обчислити ВВП.

Валовий внутрішній продукт - один з найбільш важливих показників системи національних рахунків. Він характеризує результат діяльності господарюючих суб'єктів, які є резидентами країни, і вимірює вартість товарів і послуг, вироблених ними.
Інструкція
1
ВВП - це показник виробленого кінцевого продукту. Вартість проміжних товарів і послуг, які були задіяні при його створенні (сировина, матеріали, паливо, енергія, транспортні, фінансові послуги тощо), не входять до розрахунку ВВП. В іншому випадку було б не уникнути подвійного рахунку. Валовий внутрішній продукт - показник, що відображає рівень виробництва саме всередині країни, тобто вироблений її резидентами, а саме тими господарюючими суб'єктами, хто займається виробництвом або проживає в ній більше року.
2
ВВП може бути обчислений трьома методами: виробничий (як сума доданої вартості), метод кінцевого використання (як сума компонентів кінцевого використання) і розподільний (як сукупність первинних доходів).
3
При розрахунку ВВП виробничим методом береться до уваги показник доданої вартості, тобто різниця між продажем готової продукції компаній і вартістю витрат на придбання сировини, матеріалів, палива, енергії, послуг. Іншими словами, це ціна продукції підприємства за вирахуванням витрат на її створення. В результаті підсумовування доданих вартостей всіх господарюючих суб'єктів країни і вийде розмір ВВП.
4
За методом кінцевого використання ВВП визначається як грошове вираження всіх товарів і послуг, придбаних за рік, тобто підсумовуються всі витрати економічних суб'єктів на покупку готових продуктів. До витрат в цьому випадку відносяться споживчі витрати населення, валові приватні інвестиції з національну економіку, державні закупівлі, а також чистий експорт (різниця між експортом та імпортом країни).
5
Розподільчий метод розрахунку ВВП передбачає підсумовування факторних доходів, тобто винагороду власникам факторів виробництва (заробітна плата, відсотки, рента, прибуток та ін.). При цьому враховуються доходи тільки тих економічних суб'єктів, які географічно розташовані на території даної країни.
Визначення сприятливих днів для зачаття відіграє велику роль при плануванні бажаної вагітності. Так жінка отримує можливість не тільки народити дитину, але й вирішити деякі наявні проблеми з репродуктивним здоров'ям і навіть запланувати народження дитини на певний строк.
Вам знадобиться
  • - медичний термометр.
Інструкція
1
Самий сприятливий період для зачаття - час безпосередньо перед овуляцією, під час і відразу після неї - яйцеклітина залишається життєздатною і може бути запліднена протягом доби після виходу з яєчників, але кращі умови для зачаття - перші 12 годин після цього.
2
Найпростішим способом визначення сприятливих днів для зачаття стає щоденне вимірювання ректальної температури. Для цього потрібно щодня в один і той же час вимірювати температуру в прямій кишці, бажано ртутним термометром - не встаючи з ліжка, вранці, і тільки при відсутності запальних та інфекційних захворювань. Овуляцією вважається той момент, коли ректальна температура підвищується вище 37 ° С і залишається на цьому рівні стабільною.
3
Про наближення овуляції може свідчити зміна характеру виділень із статевих шляхів - але цей метод діє тільки у жінок, які не страждають запальними процесами в них, в тому числі і молочницею. Перед овуляцією, під час якої зачаття найімовірніше, кількість слизу збільшується і вона стає рідшою.
4
Визначення сприятливого часу для зачаття можливо і при використанні лабораторної діагностики - проводиться дослідження рівня статевих гормонів у крові жінки. Перед овуляцією відбувається збільшення вмісту естрогену до пікових значень, і максимум показника відзначається за 24 години до неї, а потім рівень естрадіолу поступово знижується. Одночасно необхідно дослідити рівень фолікулостимулюючого гормону, лютенизирующего гормону, прогестерону, гормонів щитовидної залози.
5
Також сприятливий час для зачаття можна визначити при проведенні послідовного спостереження за яєчниками жінки під час ультразвукового дослідження протягом усіх днів від моменту початку чергового менструального кровотечі і до моменту виходу яйцеклітини з яєчника.
6
Найнадійнішим способом визначення сприятливого часу для запліднення яйцеклітини стає сукупне застосування всіх цих методів. Рекомендувати використання того чи іншого способу, пояснювати порядок виконання та підготовки до досліджень повинен тільки кваліфікований лікар-гінеколог.