Як відкрити депозитний рахунок.

Депозитний рахунок - це рахунок фізичної особи в банку. Якщо вам необхідно його відкрити, слід звернутися до кредитної установи, взявши собою паспорт, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), а також певну суму грошей. Відкриття депозиту - найбільш проста й поширена банківська операція.
Інструкція
1
Для того щоб відкрити депозит, вам потрібно прийти в банк, а саме в операційний зал і дізнатися всі необхідні відомості про них. У цьому вам допоможе менеджер по роботі з фізичними особами, а також інформаційні стіни та буклети, які є в кожному офісі або філії. Уважно поставтеся до вибору депозиту, його термінами, процентним ставкам, можливості поповнення та зняття з рахунку, наявність системи страхування вкладів та інші умови. Обов'язково задавайте операционисту питання, які допоможуть вам визначитися з вибором.
2
Як правило, більшість майбутніх вкладників визначає прийнятний для себе депозит по прибутковості, тобто ставкою по вкладу. Однак зверніть увагу і на нарахування відсотків. Якщо вони нараховуються щомісяця, а не щокварталу і тим більше, не в день закінчення депозиту, слід придивитися: такий вклад принесе вам додатковий дохід. При капіталізації коштів, тобто щомісячному причислення накопичених відсотків до залишку вкладу, ви також будете у виграші.
3
Як тільки ви визначитеся з видом депозиту, працівник банку складе договір, в якому будуть вказані умови і порядок відкриття і закриття вкладу. Уважно прочитайте його, а тільки потім підписуйте. Ваш підпис буде потрібно і в картці зі зразками підписів, яка буде зберігатися у справі. Всі подальші ваші підписи будуть звірятися з нею. Договір банківського рахунку складається в двох примірниках, один з них ви отримаєте на руки.
4
Після оформлення договорів вам необхідно пройти до каси, щоб внести грошові кошти на депозит. В касі вам зобов'язані видати один примірник прибуткового ордера. У ньому мають бути вказані яку вносить сума, вид вкладу, ваше ім'я і паспортні дані, а також стояти печатка. Обов'язково уточніть, чи видається в банку ощадна книжка. Ця умова має бути зазначено в договорі. Якщо даним документом видача книжки передбачена, вимагайте її. Вона може знадобитися при порушенні позову проти банку, наприклад, при його банкрутство чи недієздатності вкладника.