Як перейти на інший диск у командному рядку. У командному рядку перейти на інший диск.

Стандартний дистрибутив ОС Windows навіть в самих останніх версіях містить інструменти для роботи в режимі ручного введення DOS-команд. Використовуючи емулятор DOS можна безпосередньо звертатися до встановлених в комп'ютері прикладним і системним програмам, минаючи проміжні ланки графічного інтерфейсу Windows. Одна з найбільш уживаних операцій при роботі в командному рядку - зміна диска.
Інструкція
1
Використовуйте команду cd для переходу на інший диск операційної системи. CD - це скорочене написання chdir (від CHange DIRectory - «Змінити каталог»). Синтаксис DOS дозволяє використовувати обидва варіанти - і cd, і chdir. Повний опис цієї команди можна отримати безпосередньо в терміналі, виконавши її з модифікатором/?: chdir/?
2
Додайте модифікатор/d до команди chdir (або cd), щоб переключитися з ткущего носія на інший фізичний або віртуальний диск. Наприклад, якщо потрібно перейти на диск F, то наберіть і виконаєте таку команду: chdir/d F:
3
Використовуйте зворотний слеш (\) як параметр команди chdir, щоб перейти з будь-якого каталогу поточного диска в його корінь: chdir \
4
Вказуйте на додаток до модифікатору/d повний шлях від кореня потрібного диска, якщо треба переключитися в якусь конкретну директорію, розміщену на ньому. Наприклад, щоб перейти в папку з назвою SubFilder, вміщену на диску F всередину каталогу MainFolder, треба ввести і виконати в командному рядку: chdir/d F: \ MainFolder \ SubFilder
5
Вводити раз за разом довгі шляхи до папок досить незручно. Інтерфейс терміналу командного рядка не дозволяє виділити і скопіювати набраний одного разу шлях, а ось команда вставки скопійованого в ньому є. Можна використовувати як допоміжний інструмент, наприклад, Провідник Windows. Розкривши в ньому потрібну папку, виділіть і скопіюйте в адресному рядку повний шлях (CTRL + C). Потім перейдіть в термінал командного рядка, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Вставити».
6
Укладайте повний шлях до потрібної папки в лапки, якщо він містить прогалини в назвах каталогів. Наприклад, так: chdir/d "F: \ Program Files \ msn gaming zone" Лапки потрібні не завжди - тільки якщо в операційній системі активовані так звані «розширення командного процесора».
7
Вимкніть розширення командного процесора, якщо хочете вводити повні шляхи без лапок при перемиканні на інший диск: cmd e: off
В операційній системі будь-якого персонального комп'ютера сьогодні існує ніяк не менше двох віртуальних або фізичних дисків. Операція переходу з одного з них на інший досить проста, але здійснюється по-різному в різних додатках. Найчастіше переміщатися з диска на диск доводиться в програмах-менеджерах файлів, рідше - в інтерфейсі терміналу командного рядка.
Інструкція
1
У стандартному менеджері файлів операційної системи Windows перейти з одного диска на інший дуже просто. Вікно цього додатка розділене на два вертикальних фрейма, в одному з яких - у лівому - поміщається дерево каталогів. Воно починається з кореневої папки, яка представлена в цьому фреймі іконкою відповідного диска із зазначенням присвоєної йому букви і назви. Для переходу на будь-який диск просто клікніть лівою кнопкою по його іконці в цьому списку. Можна інший диск відкрити і в окремому вікні - для цього клацніть його значок правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть рядок, в якій так і написано - «Відкрити у новому вікні».
2
У всі ще досить поширених менеджерах файлів з інтерфейсом часів розквіту командного рядка - наприклад, FAR, Norton Commander - робочий простір теж поділено на два вертикальних фрейми. У кожному з них може бути відкритий окремий диск, а для переходу з одного на інший найпростіше використовувати клавіатурні поєднання. Для перемикання на диск, відкритий в правому фреймі використовуйте поєднання Alt + F2, а у зворотному напрямку переходите за допомогою комбінації Alt + F1.
3
При вході в емулятор командного рядка цей додаток завжди відкривається в папці запустив його користувача на системному диску. Перейти на будь-який інший диск тут теж дуже легко - введіть його букву, поставте двокрапку і натисніть на клавіатурі Enter. Для переміщення до потрібної папки цього носія використовуйте стандартну DOS-команду зміни директорії - cd або chdir.
4
В останніх версіях Windows можна спростити роботу з командним рядком, так як замість зміни диска dos-командою можна скористатися опцією запуску емулятора відразу в потрібній папці потрібного диска. Для цього перейдіть до цієї папки в «Провіднику» і клікніть правою кнопкою миші, утримуючи клавішу Shift. У контекстному меню при такому способі його виклику з'являється додатковий пункт - «Відкрити вікно команд». Виберіть його, і командний рядок запуститься з уже виконаними командами переходу на потрібний диск і зміни директорії.