Як зробити зруб з бруса.

Зруб представляє собою складені один на одного вінці, що складаються з чотирьох колод (брусів). Брус є обпиляними (обтесані) з чотирьох сторін колодою. Для спорудження зрубу використовуються бруски прямокутної або квадратної форми перетину, скріплені у вузлах замковим з'єднанням. Будинки з бруса дозволяють реалізувати архітектурні рішення на будь-який смак. Ще один плюс - вони зручні в обробці.
Вам знадобиться
  • - бруси довжиною 6 м і 8 м;
  • - плотницкий сокиру;
  • - стамеска;
  • - ножівка;
  • - двуручная і пила;
  • - шнур довжиною 16 м;
  • - рулетка 10 м;
  • - рівень;
  • - олівець або крейда.
Інструкція
1
Оберіть проект майбутнього будинку. Наприклад, його основою буде зруб 6х8 м. Виберіть місце для будівельного майданчика. Складові частини бруса будуть збиратися в спеціально відведеному місці з боку майбутньої веранди будинку.
2
Нанесіть на місцевості розмітку плану майбутнього будинку, приділивши особливу увагу його кутах - вони повинні бути рівні 90 °. Для цього поставте кілочок в одному з кутів установки зрубу. За допомогою рулетки відміряйте 8 м і встановіть кілочок для другого кута. На шнурі відміряйте від одного з його кінців 6 м і зав'яжіть вузлик. Закріпіть кінці шнура в місцях розташування перших двох кілочків, візьміть за вузлик, натягніть шнур в сторону, де буде розташовуватися третій кут будинку, і встановіть в ньому кілочок. Аналогічно встановіть четвертий кілочок.
3
Виготовте і встановіть підкладки під зруб, які будуть виконувати роль тимчасового фундаменту. Щоб забезпечити точність установки підкладок 5 см, використовуйте рівень.
4
Візьміть два бруса довжиною 6 м і два бруса довжиною 8 м, постинаєте на кінцях цих брусів лапи. Для зменшення водопроникності швів зніміть з зовнішнього боку брусів фаску 2-3 см. Встановіть окладних вінець і інші вінці. Через кожні 1,5-2 м зростися вінці між собою циліндричними нагелями або прямокутними шипами.
5
Для пристрою віконних і дверних прорізів у стінах з брусів влаштуйте гребені завтовшки 4-6 см і довжиною 3-5 см, на які згодом будуть надіті деталі віконної (дверний) коробки. Пропиляєте бруси, що утворюють віконний або дверний отвір з внутрішнього і зовнішнього боку, після складання сколіть зайву деревину.
6
Проконопатьте стіни зрубу спочатку зовні, потім зсередини. Втиснете тонкі смужки повсті, пеньки або клоччя в пази або щілини.
Корисна порада
Заздалегідь підготуйте фундамент для будинку і встановлюйте зруб відразу на фундамент.