Як виховувати собак.

Виховання собаки - неодмінна умова, метою якого є виростити з неї слухняного і врівноваженого чотириногого друга.
Інструкція
1
Виховання собаки - дуже відповідальне і вимагає великих зусиль, терпіння і часу заняття. Тому не рекомендується покладати цей обов'язок на дитини молодше 7 лет.Самое головне правило при вихованні собаки - ніколи не кричіть і не бийте її. Виросте залякане і неврівноважений тварина, з яким вам же соромно буде вийти на вулицю.
2
Якщо собака в чомусь завинила, говорите з нею суворим тоном. Причому в момент вчинення проступку, а ніяк не через якийсь час після цього. У собак, як у дітей, не розвинене відчуття часу, і те, що собака накоїла, через 5 хвилин буде їй геть забуто.
3
Не очікуйте, що ваше виховання тут же надасть позитивний ефект. Можливо, буде потрібно декілька таких «серйозних розмов», щоб собака зрозуміла, що робити це нельзя.Не користуйтеся багатослівними тирадами, говорите прості слова: «не можна» або «фу».
4
З'ясовуйте причину, чому собака зробила саме так. Припустимо, якщо вона гризе взуття або ніжки стільця, у неї швидше за все ріжуться зуби. Просто виділіть їй таку річ - палицю або іграшку - яку вона могла б гризти свого удовольствіе.Ігрушек повинно бути багато, не скупіться на них для свого друга. Частіше грайте з собакою, хоча б в м'яч. Це принесе задоволення вам обом.
5
Якщо були погризені чужі речі, вихід один - прибирайте їх подалі, туди, де собака не зможе їх дістати. Взагалі, поява собаки в будинку призводить, як правило, до поліпшення самоорганізації і самодисципліни. Потрібно привчатися прибирати все, що погано лежить, стоїть чи висить (олівці, квіти, скатертину), інакше річ буде зіпсована і, зауважте, з вашої вини.
6
Поступово привчайте цуценя до нашийника і поводка. Не повинно бути так, що надягли і відразу потягли гуляти. Звичайно, він злякається і буде вириваться.Наденьте на кілька хвилин нашийник, гладячи і заспокоюючи вихованця ласкавими словами. Потім зніміть. Повторюйте цю операцію кілька разів на день протягом хоча б 3 дней.Затем починайте пристібати до нашийника поводок.Только переконавшись, що нові речі більше не лякають вихованця, виходьте на вулицю.
7
Команди розучуються за допомогою ласощів. Навчаючи собаку командам «сидіти» і «лежати», показуйте їй, як це робити. Повторюючи потрібну команду і натискаючи пальцями на крижі собаки, змушує її сісти, а потім, витягуючи вперед її передні лапи - лягти. Не забувайте хвалити вихованця за розуміння і заохочувати ласощами і ласкавими словами.
8
Як заохочення достатньо одного маленького сухарика або кульки собачого корму. Зароблена нагорода - найсмачніша і солодка. Чи не перегодовуйте вихованця.
9
Намагайтеся, щоб урок не тривав занадто довго, 5 хвилин за один раз цілком достатньо. Уроки повинні перемежовуватися з іграми. Тоді у вашого вихованця не пропаде інтерес до навчання.
10
Присікайте спроби цуценя гавкати на всіх підряд на вулиці. Обсмикуйте строгим голосом, інакше виросте «пустобрех».
11
Пам'ятайте, що тільки любов'ю і ласкою можна домогтися того, що ваш вихованець з часом стане слухняним і вихованим.
Ірландський вовкодав - одна з найбільших порід собак, що володіє суворою зовнішністю і стриманим характером. При цьому вона цілком добре почувається в міській квартирі. Вибравши вовкодава в компаньйони, постарайтеся правильно виховати його, щоб ваше життя з цим псом була безпроблемною і радісною.
Інструкція
1
Виховання будь-якої великої собаки треба починати з перших днів її появи в будинку. Вовкодав - не виняток. Перш за все, привчите собаку до власного місця. Приготуйте їй зручну лежанку, розраховану на виріст. Розташуйте її далеко від протягів і не на проході. Щеня повинен зрозуміти, що саме тут він у безпеці і може відпочити. Чи не теребите його, коли він укладається спати. Однак якщо пес розташувався на відпочинок в недозволеному місці - на дивані або ліжку - перенесіть його на лежанку.
2
Наполегливо вчіть вовкодава командам. Врахуйте, що він - хорт, такі собаки не відрізняються ідеальним послухом. Однак пес повинен засвоїти команди «Фу», «Місце», «Сидіти» і «До мене». Тренуйте цуценя, поки він не почне виконувати їх. Не забудьте заохотити звіра ласощами за слухняність.
3
Вовкодави в квартирі поводяться досить тихо і більшу частину вільного часу воліють спати в затишному кутку. Однак мінімум раз в день пес повинен як слід побігати. У міських умовах прогулянки доведеться здійснювати в наморднику і на повідку. Відпускайте звіра на волю тільки в безлюдних місцях. Вовкодав - неагресивна собака, проте перехожих вона лякає одним своїм виглядом.
4
Ірландські вовкодави не кидаються на сторонніх людей, зате не проти поганятися за іншими тваринами. Не відпускайте їх бігати безконтрольно. Знімаючи поводок, будьте впевнені, що пес повернеться до вас на першу вимогу.
5
Не дозволяйте вихованцеві приставати до незнайомих людей, лащиться до них. Вовкодави можуть бути занадто нав'язливими - вчіть свого вихованця стримувати емоції. Не водіть його в багатолюдні місця. При цьому врахуйте, що представники цієї породи не люблять самотності. Не залишайте звіра одного надовго. Кожен день спілкуйтеся з ним хоча б по півгодини - грайте, розмовляйте, вчіть командам.
6
Важливий пункт спільного життя з вовкодавом - догляд за його шерстю. Мийте вихованця не рідше двох разів на місяць, бажано спеціальним шампунем для жесткошерстних собак. Через день густу шерсть вовкодава потрібно розчісувати дротяною щіткою і металевим гребінцем з довгими зубцями. Ковтуни акуратно вистригайте ножицями. До цих процедур пса потрібно привчати з дитинства - тоді вам буде нескладно управлятися і з дорослою собакою.