Як виміряти щільність акумулятора.

Під щільністю акумулятора розуміють щільність електроліту в його банках. Для її виміру візьміть ареометр і виміряйте її безпосередньо в банках акумулятора. Якщо є необхідність, долийте сірчану кислоту або концентрат, що продається в автомагазинах, після цього повторіть завмер. Також щільність електроліту можна виміряти за допомогою вольтметра, залежно від його ЕРС.
Вам знадобиться
  • ареометр, цифровий вольтметр, зарядний пристрій.
Інструкція
1
Визначення щільності акумулятора ареометромВозьміте ареометр і за допомогою гумової груші втягніть в його скляну колбу кількість електроліту, необхідне для проведення вимірювань. Ця кількість має дозволити спеціальному поплавцю з нанесеною на нього шкалою всередині приладу (денсиметра) спливти в електроліті. За шкалою визначте щільність електроліту.
2
Визначення щільності акумулятора плотномеромДля цього відтягніть в корпус з прозорої пластмаси електроліт за допомогою гумової груші. Усередині корпусу знаходиться кілька поплавців і за їх спливання визначте щільність електроліту. До недоліків цього приладу можна віднести недостатню точність і вузький діапазон вимірювань. Як правило, це 1,19-1,31 г/см ?. Тому при сильно розрядженому акумуляторі щільність електроліту виміряти неможливо.
3
Визначення щільності акумулятора за його ЕДСС допомогою чутливого цифрового вольтметра виміряйте електрорушійну силу (ЕРС) акумуляторної батареї. Для цього приєднайте контакти вольтметра до висновків акумулятора, дотримуючись полярності. Зафіксуйте значення ЕРС в вольтах до сотих часток. Потім отримане значення ЕРС поділіть на 6 і від результату відніміть 0,84 (? = Е/6-0,84). В результаті отримаєте щільність в г/см ?. Дана формула справедлива при температурі близько 5 ° С. Тому якщо є можливість, нагрійте або остудіть до її досягнення акумулятор, наприклад, поставивши його на деякий час в льох або відрегульовану під дану температуру холодильну камеру. Якщо ж немає такої можливості, від результату віднімайте 0,01 на кожні 15 ° С підвищення температури, і додавайте на кожні 15 ° С зниження температури.
Корисна порада
Щоб підняти щільність, долийте сірчану кислоту або її концентрований розчин, який можна придбати в автомагазині, для зниження щільності долийте дистильовану воду.