Як заточити фігурні ковзани.

Серед зимових розваг найпопулярнішим видом спорту вважається катання на ковзанах. Ковзани приносять задоволення тільки тоді, коли вони добре наточени.
Інструкція
1
Якщо ковзани втратили ефект ковзання, почали «зриватися» при вашому повороті, то значить прийшов час для їх заточування. Заточити фігурні ковзани можна двома способами. Приготуйте для заточки шліфувальні матеріали: наждак і напилок.
2
Ви можете здійснити заточку з жолобком або без нього. Заточуючи з жолобком, ви забезпечите собі більш «правильне» катання, а також краще ковзання ковзанів. Адже площа зіткнення з льодом буде менше, ніж у «плоского» ножа.
3
Робіть заточку самостійно, враховуйте те, що для більшого ефекту вам буде потрібно наждак. Ви зробите їм шліфування жолоба коника, а після цього звичайним напилком доведіть його до правильної форми. Напилком точите також і краю ножа. Слідкуйте, щоб зовнішній і внутрішній край леза був однаковий, тому що зростає ймовірність втрати рівноваги.
4
Уникайте «завалів» в одну або протилежну сторону. Такий розбій дуже завадить вам при катанні. З цією метою накладіть плоску поверхню перпендикулярно до леза. Всі задирки, які ви отримаєте в результаті заточування, приберіть за допомогою дрібнозернистого бруска. Можете використовувати напилок з дрібною насічкою.
5
Ширина вашого жолоби залежить від виду леза. Якщо у вас фігурні ковзани, то ширина жолоба максимально повинна бути в 15 мм, наприклад, у хокейних лез ширина жолоба вдвічі менше. Якщо ви справите заточку якісно, то забезпечите собі більш швидке покращене ковзання і без особливих зусиль зможете контролювати баланс при русі.
6
Пам'ятайте, що від правильного радіуса контуру леза і желобка залежить швидкість і маневреність катання. Правильний баланс визначайте по нахилу ножа. Намагайтеся здійснювати мінімальний з'їм металу при заточуванні, хоч вам і доведеться заточувати фігурні ковзани частіше, ніж при більшому зніманні.
7
Якщо у вас відсутні навички та досвід в заточенню, то краще зверніться до фахівця. Отримаєте професійну консультацію та підточить лезо під особисті потреби. При самостійній заточенню по можливості використовуйте спеціальні заточувальні верстати - так ви більш точно доведете ріжучу кромку ковзанів.