Як побудувати комір.

Ви трохи вмієте шити, але хочете розширити і ускладнити асортимент ваших виробів? Що б зшити будь-який виріб, в першу чергу навчитеся будувати викрійки.
Інструкція
1
Почніть з побудови викрійки коміра . Комір, це деталь виробу, яка є додатковою. Однак комір у виробі - дуже важливий елемент, і його конфігурація залежить не тільки від напрямку моди цього сезону, але так само від овалу обличчя, особливостей фігури, призначення виробу і якості матеріалу. Від обробки коміра залежить багато в чому і зовнішній вигляд виробу в цілому.
2
Існує чимало видів комірів, елементи яких можна доповнити своєю фантазією. Це сорочковий комір, костюмний, італійський, стійка, жабо і багато інших.
3
Форма коміра визначається силуетом вироби. Як правило, ця деталь одягу складається з двох частин - стійка і відлітна частину. Крім того, форма пропонованого коміра обов'язково повинна залежати і від висоти стійки.
4
Розрізняють коміри без стійки, або зі стійкою висотою до 1 см (такі коміри мають плосколежащую форму), напівстоячі (висота стійки до 2 см), стоячеотложние (висота стійки 2,5 - 3,5 см), і стоячі ( висота стійки 3,5 - 5 см), іноді зустрічаються більш високі коміри.
5
Визначтеся далі зі ступенем прилягання в виробі коміра до шиї. Вона безпосередньо залежить від форми у виробу вирізу горловини. Розрізняють щільне прилягання до шиї, середнє і коміри, відстаючі від шиї.
6
У комірів бувають застібки, від виду яких залежатиме знову ж ступінь прилягання. Застібка може бути до самого верху або (у виробів з лацканами - бортами) нижче. Якщо виріб застібається до самого верху, то за формою коміри підрозділяють на плосколежащіе або стояче-відкладні.
7
Воротники також розрізняються за кроєм. Вони бувають як цельнокроение, так і відрізні з поличками, до яких може додаватися спинка.
8
Побудова коміра виробляють окремо або ні поличці і спинці. Візьмемо для прикладу коміри, які побудовані на таких деталях викрійки, як спинка і поличка. Це різновиди стоячеотложних втротніков і плосколежащіх.
9
Попередньо, як і в будь-якому випадку при кройке вироби, виконується його креслення, який потім переноситься на тканину. Якщо мається заготовка креслення, обводятся його контури на лист бумагі.Нагрудная витачка тимчасово закривається, або переміщається по моделі.
10
Необхідно далі визначити у моделі вид застібки (однобортная, двубортная або ін.), І в обов'язковому порядку форму вирізу горловини (круглий, овальний, V-подібний, каре і т.д.). Потім оформляється горловина і застібка, визначається у коміра висота стійки і розташування його кінців.