Як зваляти бере. валяння берета з вовни.

Валяння - доступний і цікавий спосіб створення всіляких речей, таких як іграшки, шарфи і берети. Спробуйте виготовити красивий вовняний берет за своїм смаком методом валяння. Процес не займе багато вашого часу, а результат перевершить всі ваші очікування.
Вам знадобиться
  • -Пакувальна целофановий пакет з повітряними бульбашками;
  • -булавкі;
  • -клеенка;
  • -кусочкі вовни;
  • - вода;
  • -мильний розчин;
  • -сеточка;
  • -болванка.
Інструкція
1
Для виготовлення берета виріжте з пакувального целофанового пакета з повітряними бульбашками два шаблону діаметром 50 і 21 см. Шаблон більшого розміру необхідний для самого берета, а маленький шаблон - для формування отвору. На шаблон більшого діаметра покладіть по центру маленький шаблон і з'єднайте їх разом шпильками. Покладіть шаблони на клейонку для зручності обертання в роботі.
2
Почніть викладати шматочки вовни уздовж краю маленького шаблону по колу, поступово доходячи до зовнішнього краю великого шаблону. Товщина повинна бути скрізь однаковою. Не допускайте просвіти між уривками вовни. Змочіть водою з пульверизатора вашу заготовку.
3
Накрийте дрібною сіточкою. Працювати з сіткою дуже зручно, оскільки проводячи ті ж дії руками, ви ризикуєте зрушити волокна шерсті. Гарненько просочіть мильним розчином і ретельно розітріть руками.
4
Зніміть сіточку і переверніть виріб шерстю вниз. Якщо за край шаблону вийшло трохи вовни, загорніть її на шаблон, обриваючи занадто товсті шерстинки. Після того, як ви обробили повністю весь край, почніть укладати шерсть на другу сторону берета, тобто на ту поверхню, на яку ви загортали краєчки. Почніть викладати шматочки вовни від краю до центру по колу. Потім змочіть водою, накрийте сіткою і обробіть мильним розчином. Переверніть і загорніть виплили краєчки на готову сторону.
5
Другий шар берета викладайте від маленького шаблону в сторони. Після цього викладіть тонкий шар вовни по краю маленького шаблону. Потім знову змочіть водою, накрийте сіточкою і обробіть мильним розчином.
6
Переверніть заготовку і загорніть виплили краєчки. Викладіть шар вовни від центру в сторони. Ви також можете додати трохи волокон віскози, ниток сарі, непсу тенсела. Потім знову змочіть водою, накрийте сіточкою і обробіть мильним розчином. Переверніть і загорніть виплили краєчки на готову сторону. Бере загорніть на качалку і розкочуйте в згорнутому вигляді з різних напрямків.
7
Приберіть спочатку маленький, а потім вийміть великий шаблон. Одягніть бере на болванку, перевірте місця з'єднання бічного шва. Трохи прополощіть у теплій воді, акуратно відіжміть і висушіть на болванці або на площині. Бере готовий.