Як виростити рослини з насіння. Як з насіння виростає рослина.

Вирощування рослин з насіння - досить трудомісткий процес, що вимагає уважності, відповідальності і терпіння. Але разом з тим він дуже цікавий і пізнавальний - адже це експеримент. Варто тільки уявити, що ця маленька насінини може стати квітучим кущем або дати стиглий соковитий плід, і вже не терпиться почати!
Вам знадобиться
  • контейнер, пакетик насіння, стимулятори росту ("Епін", "Циркон" або ін.), Який знезаражує розчин (марганцевокислий калій або ін.), Грунт для посадки
Інструкція
1
Перш ніж посадити насіння, необхідно підготувати саме насіння і грунт для посадки. Для початку візьміть упаковку з насінням і уважно вивчіть інструкцію. Деякі насіння необхідно попередньо замочувати в теплій воді від декількох годин до декількох днів (наприклад, насіння деяких овочевих культур, кімнатних рослин - таких як стрелиция) - це прискорює процес росту пагонів, особливо якщо використовувати біостимулятори, наприклад такі, як «Епін», « циркон »і т.д. Прискорення зростання потрібно, якщо насіння даного примірника сходять дуже довго, що може привести до поразки гниллю або шкідливими організмами.
2
Існує також такий метод обробки як скарифікація, тобто поверхневе пошкодження оболонки насіння. Після такої обробки насіння краще набирають воду, а значить, швидше набухають і проростають. Для скарификации можна використовувати звичайну пилочку для нігтів.
3
Щоб отримати хорошу схожість, необхідно пам'ятати декілька правил. По-перше, потрібно вибирати найбільш свіжі насіння. По-друге, потрібно пам'ятати, що на насінні як правило є велика кількість збудників різних хвороб. Щоб уникнути загибелі насіння і сходів, необхідно користуватися обеззараживающими препаратами (для цього цілком підійде марганцевокислий калій). По-третє, якщо інше не вказано в інструкції, то краще пророщувати насіння при сонячному світлі.
4
Висівати можна в контейнери або у відкритий грунт. Перед посівом у відкритий грунт грунт потрібно збагатити, тобто внести добрива й підгодівлі, необхідні для даного виду рослин. При посіві в контейнери слід уважно поставитися до вибору грунту. Це повинен бути стерильний грунт. Інакше схожість насіння може значно погіршитися. За складом це може бути як звичайний універсальний грунт, так і сфагнум, вермикуліт, перліт, пісок, а також суміші всіх перерахованих інгредієнтів.
5
Слідкуйте за станом ґрунту, вологістю, світлом. Правильний посів - запорука успіху, але це не все, що потрібно для вирощування здорового рослини. Слід пам'ятати і про правильний догляд за сіянцями. Слідкуйте, щоб сіянці містилися в теплі, було достатньо світла; виключіть протяги, вчасно видаляйте нездорові екземпляри, щоб вони не встигли заразити всі інші. Коли сіянці підростуть і їм буде тісно в одному «домі», потрібно подбати про пікіровці (тобто висадці кожного в окремий горщик) або про переїзд у відкритий грунт.