Як поміняти формат тексту.

Читачам завжди легше сприймати інформацію, коли вона складається з невеликих шматочків тексту , постійно чергуються між собою і викладених самим різним шрифтом: жирним або курсивом, кольоровим або чорно-білим, маленьким або великим. Не дарма в газетах і журналах завжди застосовують цю методику, так як поміняти формат тексту у комп'ютерній програмі дуже просто. Для цього вам буде потрібно будь-який відомий текстовий редактор.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор, панель форматування.
Інструкція
1
Запустіть відомий редактор тексту. Це може бути простенький «Блокнот» або початковий редактор "Word Pad". Вони містяться в групі «Стандартні» операційної системи Windows. Щоб їх відкрити, клікніть на робочому столі вашого персонального комп'ютера нижнє меню «Пуск». Далі перейдіть в розділ «Усі програми». Саме там розташовується група стандартних команд. Клацніть «Стандартні».
2
Також можна скористатися професійними текстовими редакторами, такими як "Microsoft Office Word", "Microsoft Publisher" або їх безкоштовним аналогом - редактором тексту "AbiWord". Останній поширюється вільно по мережі інтернет і має безкоштовну ліцензію General Public License (GPL). Його можна завантажити з локальної мережі в будь-який момент.
3
Всі перераховані вище програми по набору і обробці текстової інформації мають спеціальну панель форматування тексту. Ця панель найчастіше знаходиться в меню «Вид» і входить до складу панелі інструментів. Візуально дана служба виглядає як довга смужка, на якій містяться командні кнопки: «Стилі та форматування», «Шрифт», «Розмір шрифту», «Напівжирний шрифт», «Курсив» (тобто похилий шрифт), «Підкреслений шрифт» та інші елементи, що відповідають за додаткові функції.
4
Виділіть правою кнопкою миші необхідну для обробки частину тексту. Перейдіть в панель форматування і натисніть відповідну кнопку. Шрифт зміниться, згідно вибраної функції.
5
Додатково ви можете задати напрямок тексту. Для цього перейдіть у верхній рядок меню, вкладку «Формат». Далі клацніть пункт «Напрямок тексту» і встановіть потрібне значення. Поверніться до панелі форматування, так як поміняти формат тексту там можна з використанням додаткових функцій. Налаштуйте параметри розташування тексту на сторінці документа: «По лівому краю», «По центру», «По правому краю», або «По ширині».
6
При необхідності, поміняйте міжрядковий інтервал і розділіть текст на пункти і підпункти, використовуючи сусідні команди «Нумерований список» і «Маркований список». Налаштуйте колірну гамму шрифту. Виділіть яскравим маркером важливі елементи тексту. Встановіть відступи і зовнішні кордони. Після цього текст придбає зовсім інший вигляд - цікавий для читача.