Як обчислити дату народження дитини. Як вичесліть скільки буде дітей.

Точно або хоча б приблизно знати, коли народиться ваш малюк, не тільки цікаво, але й необхідно, оскільки в цьому випадку медики зможуть правильніше оцінити, як він розвивається, і таким чином контролювати ситуацію, щоб він з'явився на світ без проблем і патологій.
Інструкція
1
Найлегше визначити дату народження вашої дитини ви можете, згадавши дату статевого акту. Для цього просто додайте 280 днів. Але варто враховувати, що сперматозоїди в жіночому організмі можуть жити і декілька діб, так що день статевого акту і день зачаття - не одне і те ж.
2
Зазвичай дату пологів пророкують, визначаючи дату овуляції, адже лише в цей період організм жінки здатний до зачаття. Як правило, це середина менструального циклу. Відзначте, коли у вас в останній раз були місячні (перший день), додайте до цієї дати 14 днів і дев'ять місяців. Це і буде приблизний день ваших пологів. Такий підрахунок не точний, оскільки, на жаль, організм жінки далеко не завжди працює, як годинник, і ваш цикл може становити не лише 28 днів, а значить і термін появи вашого малюка може різнитися на кілька днів.
3
Гінекологи, щоб визначити дату пологів, як правило, користуються формулою Негеле. Ви теж можете скористатися цим методом: від першого дня місячних відніміть три місяці, а потім додайте сім днів. Точність цього методу, як і того, який описаний вище, залежить від регулярності і тривалості вашого циклу.
4
Вважається, що найточніший метод для визначення дати народження дитини - це ультразвукове дослідження на ранньому терміні вагітності. Якщо ваш термін перевищує 12 тижнів, розрахунок може бути невірним, так як всі діти в цей час вже розвиваються по-різному.
5
Досвідчений лікар-гінеколог може судити про термін вагітності і назвати приблизну дату пологів, виходячи з розміру матки.
6
Якщо у вас нестабільний менструальний цикл, і ви не знаєте день зачаття і овуляції, можете скористатися методом розрахунку по дню першого ворушіння дитини. Це зазвичай буває при перших пологах - на 20-му тижні, при наступних - на 18 тижні. Але цей метод не беруть до уваги лікарі тому, що іноді жінки плутають ворушіння з газами в кишечнику. Крім того, всі вагітні чутливі по-разному.Впрочем, точно в строк, визначений яким завгодно способом, народжує меншість жінок. У багатьох випадках на дату пологів впливають кількість вагітностей, кров'яний тиск, цукровий діабет, багатоводдя і т.д. Тому пологи продовжують бути найвищим таїнством природи навіть в 21 столітті.
Зверніть увагу
Однак у медиків прийнято розраховувати термін появи на світ малюка не від часу зачаття, від дати останньої менструації майбутньої матері перед зачаттям. При цьому датою останньої менструації вважається день її початку. А проміжок часу між цією подією та датою народження дитини виходить не багато більше ніж дев'ять місяців.
Корисна порада
Класично визначено, що тривалість вагітності триває 280 днів або 10 акушерських місяців (1 акушерський місяць триває 28 днів). Однак, відомі випадки народження зрілих доношених дітей при вагітності, що тривала 230-240 днів і, навпаки, тривала 300 днів і більше при відсутності ознак переношеності у малюків. Найчастіше лікарі обчислюють приблизну дату пологів по першому дню останньої менструації.
Дата пологів, безсумнівно, хвилює кожну вагітну жінку, адже майбутня мама хоче визначеності. Часом, тільки дізнавшись про вагітність, жінка починає вираховувати, коли ж з'явиться на світ довгоочікуваний малюк.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб визначення дати пологів - по моменту зачаття. Ви, напевно, знаєте, що організм жінки здатний до зачаття тільки в період овуляції, коли зріла яйцеклітина виходить з яєчника. Овуляція відбувається в середині менструального циклу, тобто приблизно на 12-14 день. В період овуляції ви можете відчути незначні болі внизу живота, збільшення кількості виділень, посилення статевого потягу. Вагітність в середньому триває 280 днів, тому визначити дату пологів ви можете, якщо додасте до дати овуляції 280. Якщо визначати дату пологів за датою статевого акту, то такий розрахунок виявиться найбільш надійним. Але пам'ятайте, що дата зачаття може не збігатися з датою статевого акту, оскільки сперматозоїди здатні жити протягом декількох діб.
2
Дату пологів ви можете визначити за датою останньої менструації. Цим методом користуються гінекологи. Для того щоб обчислити дату пологів, відніміть від першого дня останньої менструації три місяці і додайте сім днів. Наприклад, якщо останні місячні почалися 1 травня, то, віднявши три місяці і перебував сім днів, ви отримаєте передбачувану дату пологів - 10 лютого. Даний метод не є точним, оскільки припускає, що менструальний цикл дорівнює 28 дням. Якщо він коротший, то дата пологів настане раніше, і, навпаки, при тривалому циклі пологи зазвичай наступають пізніше.
3
Найбільш точну дату пологів ви можете визначити за допомогою УЗД. Пройшовши ультразвукове дослідження на ранніх термінах вагітності, ви дізнаєтеся термін з точністю до 1-2 днів, а значить, легко розрахуєте момент зачаття і дату пологів. Термін вагітності, поставлений пізніше, вважається не дуже точним, оскільки плід вже достатньою сформований, а всі діти розвиваються по-різному: хтось народжується з вагою 3 кг, а хтось - 5 кг. У другому випадку жінці будуть ставити термін на пару тижнів більше справжнього, отже, і дата пологів буде виставлена найбільш рання. Самі ж пологи зазвичай починаються пізніше.
4
Не переживайте, якщо пологи почалися пізніше або раніше встановленої дати. Хоча і вважається, що вагітність триває рівно 40 тижнів, у багатьох випадках це не так. Народити абсолютно здорового малюка ви можете і на 38, і на 42 тижні вагітності. Адже на дату настання пологів впливають багато факторів: наявність хронічних захворювань у жінки, високий тиск, багатоводдя, багатоплідна вагітність та ін.