Як приготувати фізіологічний розчин. Фізрозчин інструкція.

Фізіологічний розчин використовується в стаціонарах для заповнення рідини при зневодненні. Але застосовувати його можна і в домашніх умовах. Фізрозчин має антимікробні властивості, а тому широко використовується для лікування простудних захворювань.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - сіль.
Інструкція
1
Більшість коштів для промивання носа засноване на фізіологічному розчині. Їх вартість часом зашкалює за кілька сотень рублів. Ціна невиправдано висока, особливо якщо врахувати те, що сам фізрозчин - досить недорогий засіб. Але лікування нежиті - це не все, на що здатна дана рідина. Фізіологічним розчином можна полоскати рот і горло, робити інгаляції при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, промивати неглибокі рани. Спосіб приготування цього засобу досить простий, потрібно мінімум часу і компонентів.
2
Якщо для приготування фізрозчину ви використовуєте бутильовану воду, то достатньо її підігріти до 37-40 градусів. Якщо основою для ліків буде вода з-під крана, то її необхідно попередньо закип'ятити, після чого остудити до температури людського тіла.
3
Приготуйте сіль першого помелу. Вона добре і швидко розчиняється, тому переважно використовувати саме її.
4
Одну чайну ложку солі з невеликою гіркою (в сумі це буде приблизно 9 грамів) повільно засинайте в літр підігрітої води. Помішуйте розчин в процесі приготування, щоб кристали солі повністю розчинилися. При дотриманні технології приготування повинна вийти солонувата рідина, яку можна відразу ж використовувати в лікувальних цілях.
5
Зберігайте приготовлений розчин при кімнатній температурі, але пам'ятайте, що термін його придатності становить не більше доби. Домашній фізрозчин нестерілен, а тому полоскання горла або інгаляції несвіжої рідиною можуть заподіяти шкоди організму. Якщо ви не встигли використати розчин за один день, краще просто вилийте рідину і приготуйте нову. Це не займе багато часу, але гарантує вам позитивний ефект від лікування і відсутність побічних явищ.
Физраствор - водний розчин натрію хлориду. З його допомогою лікують інтоксикацію і зневоднення організму. Він незамінний для промивання контактних лінз та проведення екстреної реанімації.
Физраствор - ізотонічний розчин, широко застосовуваний в медицині для інгаляцій, розведення інших ліків для ін'єкцій та інше. Недолік хлориду натрію в організмі чреватий неприємними наслідками. Фізрозчин легко приготувати і в домашніх умовах.

Склад і процес отримання засобу

Фізіологічний розчин є 0,9% водним розчином натрію хлориду (NaCl). Для його приготування використовується кілька різних видів солей. При цьому кожну наступну вводять тільки при повному розчиненні попередньої. Щоб уникнути осаду, через бікарбонат натрію пропускають вуглекислий газ. Останнім інгредієнтом, Додаються до складу, є глюкоза - її вводять перед самим застосуванням. Для приготування ізотонічного розчину використовують тільки дистильовану воду. Всі процеси по змішуванню солей здійснюються з використанням скляної тари, так як в ході численних досліджень було виявлено, що метали негативно впливають на життєдіяльність тканин.

Область застосування

Физраствор дуже широко застосовується в медичних цілях як детоксикационного засоби - лікарського препарату, який допомагає скорегувати стан організму при зневодненні. За допомогою фізрозчину розводять інші лікарські засоби, і хоча його не можна використовувати як замінник крові, без нього було б неможливо проводити екстрені реанімації. Фізрозчин незамінний для промивання контактних лінз. Використання його в якості примочок сприяє кращому виділенню гнійного вмісту і знезараженню. В організмі хлористий натрій насамперед міститься в плазмі крові, деяка його кількість містить міжклітинна рідина. Саме ця речовина відповідає за тиск плазми і рідини, що оточує клітини. Як правило, необхідна кількість хлористого натрію надходить в організм разом з їжею. Рідше спостерігається його недолік на тлі нестримного блювання або проносу, значних опіків, гипофункции кори наднирників та інших патологій. Зниження концентрації натрію хлориду веде до згущення крові, а це створює передумови для розвитку різних недуг. При тривалому дефіциті в м'язах розвивається спазм, скелетна мускулатура починає судорожно скорочуватися, виникає збій в роботі всіх органів і систем і насамперед нервової і серцево-судинної. Таким чином, можна зробити висновок, що роль фізрозчину в житті людини просто величезна. Він практично не має протипоказань, з обережністю його застосовують при серйозних порушеннях роботи нирок і проблемах з артеріальним тиском.