Як виховувати вівчарку. Як виховати вівчарку на дому.

Якщо ви мрієте стати власником вівчарки, але сумніваєтеся, чи зможете її приручити і успішно виховувати, то для вас є радісна новина - вони дивно легко піддаються дресируванню. Вівчарки - розумні й віддані собаки, але все ж в їх вихованні необхідно враховувати кілька моментів.
Інструкція
1
Вівчарку можна з успіхом містити в міських умовах, тільки якщо регулярно забезпечувати їй достатні фізичні навантаження, прогулянки та ігри на свіжому повітрі. Страждаюча від браку активності і вражень, вівчарка стати нещасною, сумною і почати вередувати, щоб хоч якось пояснити господареві своє невдоволення життям. Забезпечте собаці хоча б годину активного відпочинку на свіжому повітрі, і вона буде приручати дуже легко.
2
Прогулянки на вулиці можуть стати і непоганим приводом для дресирування вівчарки. Для початку їй необхідно дати зрозуміти, що ви - господар і лідер. Потихеньку привчите її слідувати по п'ятах. Ні в якому разі не робіть це за допомогою погроз, підвищення голосу або покарань - горда вівчарка ніколи не пробачить такого ставлення до себе. Діючи такими методами, ви зустрінете виключно впертість. Характер кожної собаки індивідуальний, і до них потрібен різний підхід - якщо не спрацював один спосіб домовитися, не впадайте у відчай і пробуйте інший.
3
Вівчарка - це собака-охоронець за своєю природою. Її не потрібно спеціально навчати охороняти вашу сім'ю і оселю. Незважаючи на те, що в цілому це спокійна і доброзичлива собака, який не сподобався їй незваного гостя або незнайомця вона може дзвінко нагавкати і, що ще гірше, вкусити. Вівчарці потрібно дати зрозуміти, що так реагувати на деяких людей не варто, але не за допомогою погроз, а поступово пояснюючи і показуючи.
4
Використовуйте для заохочення вашої собаки різні ласощі - це працює куди ефективніше строгості.
5
Починати тренування маленької вівчарки потрібно вже в дитинстві - приблизно з 2х місяців. В цей час всі вимоги господаря сприймаються як щось природне, і цуценята дивно легко навчаються. Обов'язкова умова: якщо ви почали вчити цуценя якійсь команді, але зустріли деякі складності, ні в якому разі не кидайте спроби, а доможіться з'ясування команди собакою. В іншому випадку, саме цій команді ви можете її ніколи не навчити.
6
Слідкуйте за реакціями цуценя, чи не боїться він вас, чи не стає зайво тихим і настороженим - це свідчить про травмування психіки та необхідності термінової зміни тактики.