Як зшити попону для кішки. бандаж для кішки після стерилізації Як зробити своїми руками.

Попона призначена для захисту тварини від холоду. Це абсолютно не виключає того, що вона може бути і красивою, і зручною. Попона не обмежує вашого вихованця в рухах, не сковує ходу. Вона повинна захищати спину, живіт і грудну клітку кішки . Шиють її зазвичай з декількох шарів для більшого тепла. У вас немає готової попони для кішки? Зшийте її самостійно.
Вам знадобиться
  • -верхня тканину;
  • -середня прошарок;
  • -нижня прошарок.
Інструкція
1
Щоб пошити попону для кішки вам знадобиться верхня тканина, вона виконує швидше декоративні функції, середній прошарок - щось вовняне, тепле, і нижня - вона буде прилягати до тіла кішки, а значить повинна бути приємною на дотик (особливо для лисих порід), підійде фланель або трикотаж.
2
Виміряйте кішку по спині від основи шиї до початку хвоста. Намалюйте викрійку у вигляді трикутника, у якого боку досить довгими для обхвату корпусу кішки, а медіана трохи довше відстані від шиї до хвоста. З цієї викрійці розріжте всі три тканини і зшийте їх в потрібному порядку: натільний, утеплююча, декоративна. Якщо попонку буде одягатися кішці в міжсезоння, можна обійтися без утеплювача.
3
Тепер виконайте в кутку, від якого ви спускали медіану для розкрою, отвір для хвоста. Можна просто пришити до нього петлю для цих же цілей, але попона з отвором буде краще вкривати кішку.
4
Обробіть отвір нитками. Просмикніть в нього хвіст, інші два кути спускаємо уздовж передніх лап, потім обертаємо кінці навколо котячого тіла - заведіть їх за лапами, а витягніть наверх уже перед ними, і зав'яжіть не надто тугий вузол на спині. Це найпростіший спосіб зшити попону для кішки.
5
Можна поступити трохи інакше. Розкроїти тканину так, щоб пішли «передні» кути, зробивши при цьому отвори для передніх лап. Зшити всі верстви за такою викрійці, а потім рівномірно по довжині вироби, розподілити застібки, які будуть кріпити попону на животі. Це можуть бути липучки, тасьми, гачки з петлями, гудзики і так далі.
6
Кнопки не рекомендуються, так як легко розстібаються кішками. У середньому вам знадобиться 4-5 пар застібок - у шиї, перед передніми лапами, за ними, посередині живота, перед задніми лапами. Застібайте попону на кішці не надто туго, але й не занадто вільно.
На жаль, часом виникають ситуації, коли необхідна буває операція, щоб зберегти життя вашого домашньої тварини. Можливо, для того щоб ваш вихованець швидко відновився і не пошкодив післяопераційний шов, йому знадобиться деякий час носити бандаж. Чи можна зшити його самостійно?
Якщо у кішки була порожнинна операція, то в ряді випадків ветеринарний лікар порекомендує її господареві купити для тварини спеціальний післяопераційний бандаж. Не так-то просто може бути розібратися з цим хитросплетенням тканини і зав'язок, але зробити це все-таки доведеться. Основне призначення такої попони - це запобігання потрапляння бруду в післяопераційні шви, внаслідок якого може виникнути їх запалення. Носіння попони для кішки протягом деякого часу з високим ступенем ймовірності дозволить забезпечити нормальне зрощення тканин.

Як зшити бандаж для кішки самостійно?

Для того щоб виготовити післяопераційний бандаж для кішки середніх розмірів своїми силами, візьміть відріз щільної бавовняної тканини , краще світлих відтінків - на них видніше можливі забруднення.
Зверніть увагу, що тканина не повинна бути рихлою і« сипатися »- потрапила в рану невелика нитка може спровокувати розвиток запального процесу.
Коли будете займатися викрійкою попони, не забудьте залишити припуски на прострочку її краев.Для бандажа на кішку середнього розміру знадобиться прямокутник тканини приблизно 27 на 28 см, по центру заднього краю який триває клапаном 8 см в довжину і 10 см в ширину. Відступите 12 см від переднього краю майбутньої попони і зробіть з обох її сторін вирізи глибиною близько 9 см кожен і шириною 3-4 см - для передніх лап тварини. Обмітайте краю заготовки, щоб запобігти «осипання» ткані.Для закріплення бандажа на тілі кішки необхідно міцно і акуратно пришити до отриманої заготівлі стрічки. По парі стрічок кріпиться з обох сторін бандажа впритул до його переднього краю, далі - з обох сторін вирізів для передніх лап і поблизу заднього краю виробу. Ззаду на клапані по його краях пришийте ще 2 стрічки - їх ви зав'яжете над хвостом тварини. Бандаж повинен впритул прилягати до грудей і черевця кішки, а його стрічки слід зав'язати зверху, на її спині.

Необхідні вимоги до попоні для кішки

Стрічки, якими попона закріплюється на тілі тварини, не повинні завдавати йому незручностей і в Водночас їм слід бути досить міцними і безпечними. Не робіть ці зав'язки надмірно довгими, адже тварина може зачепитися їх кінцями за що-небудь і запанікувати. В ідеалі, вони повинні бути виготовлені з такого матеріалу, щоб в разі гострої необхідності тварина могла їх розірвати і звільнитися від попони.На насправді перші пару діб після операції кішку краще взагалі не залишати без нагляду. Саме стільки часу зазвичай потрібно для того, щоб вона перестала відчувати бандаж на своєму тілі і не зривала його, ризикуючи пошкодити шов і занести в нього інфекцію. Не забувайте вчасно міняти бандаж - він завжди повинен бути чистим. Своєчасно обробляйте післяопераційний шов так, як вас проінструктував ветеринар.
Не потрібно повністю знімати бандаж для такої обробки - досить розв'язати останню пару стрічок і відігнути клапан.
Молоде і міцне тварина володіє хорошою здатністю до регенерації, і шви у нього заживають дуже швидко.