Як лікувати пупкову грижу у дітей. Як визна грижу у немовляти.

Пупкова грижа у новонароджених - явище нерідке, і для заспокоєння батьків можна сказати, що вона найчастіше зникає і сама по собі до того, як дитині виповниться три роки. Але, природно, легковажно до цього ставитися не варто, так як це все-таки дефект черевної стінки.
Інструкція
1
Якщо ви помітили у малюка підозріле випинання в області пупка, перш за все, не поспішайте бігти до всяких знахарок і «бабок». Грижа це чи ні грижа, але в будь-якому випадку обов'язково покажіть дитину лікарю. Він призначить правильне лікування і дасть кваліфіковані поради, які допоможуть швидко позбавити вашого крихітку від цієї неприємності.
2
Найбільш ефективний метод боротьби з пупкової грижі та її профілактика - викладання малюка хвилин за 15 до годування на животик, рази два чи три в день. Покладіть дитину на рівну тверду поверхню і проведіть йому легкий масаж спинки і кінцівок (в принципі, це просто поздовжнє погладжування). Малюка постарше класти на живіт можна частіше.
3
Постарайтеся скористатися послугами кваліфікованого масажиста, який може за допомогою певних прийомів прискорити зміцнення м'язів очеревини. Але «попрацювати» з невеликими грижами ви можете і самі. Тільки дуже обережно! Масаж можна робити, починаючи з другого тижня життя або трохи пізніше (залежить від стану малюка) .Массіруйте животик, рухаючи долоні за годинниковою стрілкою; К пупку дитини прикладіть великий палець руки і помасажуйте його вібруючими рухами; Накрийте пупок долонею і, легко натискаючи, поверніть долоню за годинниковою стрілкою; Легко притискаючи, покладіть долоні зліва і праворуч від пупка і рухайте одночасно ліву долоню вгору, праву вниз, а потім навпаки; Складіть пальці в пучок і пройдіть ними, трохи притискаючи, по колу навколо пупка.
4
Ваш педіатр або хірург можуть порекомендувати накладення спеціальної пластирної пов'язки, хоча цей метод використовують нечасто через можливе подразнення шкіри. І пам'ятайте, що самостійно таке лікування не проводиться. Пластир накладають на 10 днів, потім при необхідності заклеювання можуть повторити.
5
Починаючи з чотиримісячного віку, з дитиною проводять лікувальну гімнастику. Але щоб підібрати оптимальний комплекс вправ, необхідно звернутися до фахівця - інструктору лікувальної фізкультури.
6
На період лікування підберіть таке харчування для себе і малюка, щоб у нього не було підвищеного освіти газів, кольок або утрудненого стільця.
7
Не допускайте тривалого і надсадного крику дитини, щоб він не напружував очеревину.