Як зробити ванну кімнату в дерев'яному будинку. Як самому зробити ванну в дерев'яному будинку дивитися онлайн.

Ванна кімната у власному дерев'яному будинку має кілька переваг перед такими ж приміщеннями в приватних квартирах. Купуючи квартиру, ми отримуємо даність, яку з часом і при бажанні можна трохи змінити, то при плануванні будинку можна відразу відзначити в проекті її площа і кількість санвузлів, що забезпечить максимальний комфорт.
Інструкція
1
Почніть з планування санвузлів та ванної кімнати, враховуючи кількість постійно проживаючих в будинку людей. Зазвичай для сім'ї з п'яти чоловік достатньо однієї. Ванну кімнату можна зробити як суміщеної з санвузлом (1-3 людини), так і роздільної (більше трьох). Крім основних санвузлів, іноді передбачають і додаткові (гостьові). Варто зауважити, що можна, проте небажано робити туалет поряд з кухнею, найбільш прийнятний варіант - біля спальні або між спальнями. Традиційно при плануванні відзначають місця установки ванни, умивальника, унітазу, біде і, якщо місце дозволяє, душової кабіни, пральної машини. При дворівневому будинку краще ванні кімнати зробити на кожному поверсі.
2
Виміряйте ванну кімнату перед тим, як купувати сантехнічні прилади, душову кабіну і ванну. Визначтеся, з яких матеріалів будуть зроблені відводять труби від умивальника і ванни, де будуть розташовуватися вентилі, вентиляційні короби і каналізаційні стояки. Необхідно продумати освітлення і кріплення електропроводки. Слід зазначити мінімальні відстані, які повинні бути між стіною і обладнанням.
3
Розподіліть сантехніку. Ванну традиційно встановлюють впритул однією стороною до стіни. Якщо місце дозволяє, то краще поставити її в центрі. Підводку труб зробіть під підлогою. Душову кабіну можна купити будь-якої конфігурації, але для раціонального використання площі кращий варіант - кутова, з розсувними дверима. Залиште вільним простір перед ванною близько 70 см (для зручності після водних процедур), оптимальним вважається відстань 1,05 м. Встановіть вішалки і рушникосушки на відстані 50-70 см від душу або ванни. Додайте унітаз з урахуванням його габаритів і площі приміщення. Перед ним вільний простір повинен становити мінімум 60 см. Умивальник поставте з урахуванням зростання членів сім'ї (зазвичай - 80 см від підлоги).
4
Застосуйте для обробки водонепроникний матеріал. Як би він не був привабливий зовні, дізнайтеся про його можливості, наприклад, чи може він протистояти активним елементам побутової хімії та дії солей. Дуже важливо те, щоб його було легко прибирати і мити. Кращими практичними якостями для обробки вологого приміщення володіє керамічна плитка. Її можна застосовувати як на підлозі, так і на стінах. Володіє широкою гамою кольорів, в якій кожен знайде собі колір за смаком. У просторих приміщеннях з успіхом можна застосувати натуральний мармуровий камінь, художню мозаїку або дерево, яке попередньо слід обробити водостійким лаком.
5
Виберіть матеріал для стелі з таким розрахунком, щоб він міг легко протистояти пару і вологи. Він повинен бути обов'язково водостійким, а також звукопоглощающим, светоотражающим, не виділяти токсичних речовин, бути вогнестійким і простим в експлуатації. В даний час у ванній кімнаті стали встановлювати плиткові і рейкові підвісні стелі. Він дозволяє легко монтувати в нього як освітлювальні прилади, так і грати вентиляції.
6
Зробіть підлогове покриття з керамічної плитки, перед цим попередньо передбачивши гідроізоляцію підлоги дерев'яного будинку. Спочатку роблять цементну стяжку з армуючої сіткою, а потім укладають рулонну гідроізоляцію із захопленням 10 см стін по періметру.После цього ще шар розчину, на яку укладають статеву плитку. Вона, на відміну від настінної, повинна бути товще, і витримувати великі навантаження. Поверхня повинна бути не глянсовою, а шорсткою або ж гладкою. Краще застосувати протиковзкою плитку.
7
Розділіть світло у ванній кімнаті на загальний, що висвітлює простір цілком, і точковий. У стельовому освітленні традиційно застосовують один світильник, що характерно для малогабаритних приміщень. Точково висвітлюють умивальник і зону дзеркала.
Зверніть увагу
У ванних кімнатах слід застосовувати низьковольтні галогенні світильники, які працюють від напруги 12 В.