Як зняти заклепку.

Заклепки являють собою один з найпростіших видів кріпильних виробів. Застосовуються вони для того, щоб з'єднувати листове залізо і жерсть, а також пластмасу і навіть шкіру. Сполуки, які виходять за допомогою заклепок дуже міцні і зняття заклепки є досить складним завданням. Насправді, для того, щоб зняти заклепку необхідно зрубати її головку, в іншому випадку нічого не вийде. А використовувати цю заклепку потім вже, звичайно, не вийде. Її можна буде тільки викинути.
Вам знадобиться
  • напилок, зубило, плоскогубці
Інструкція
1
Складність в знятті заклепок полягає ще й у тому, що треба бути гранично обережними і акуратними, щоб не пошкодити поверхню, з якою ви її знімаєте. Заклепки виготовляються з різних матеріалів з різними властивостями і різною міцністю. Тому вибирайте спосіб видалення в першу чергу в залежності від матеріалу.
2
Швидше всього часу для роботи вам буде потрібно досить багато, тому запасіться терпінням і необхідними інструментами. З інструментів приготуйте напилок, зубило, плоскогубці, можливо, навіть дриль з тонким свердлом. Одним словом, дістаньте практично весь асортимент інструментів, тому що будь-який їхній цих інструментів вам може знадобиться.
3
Якщо ви знімаєте заклепку з металевою або подібної поверхні, для початку скористайтеся напилком. Це буде можливо, якщо сама головка вашої заклепки знаходиться над поверхнею, яку вона з'єднує. Якщо напилок не дав очікуваних результатів, скористайтеся зубилом. Але будьте обережні, постарайтеся якомога менше подряпати поверхню і не пошкодити собі пальці.
4
Так як заклепки бувають не тільки зроблені з різних матеріалів, але також бувають і різних видів, то підхід до зняття різних видів теж буде різний. Так, якщо головка розташовується не безпосередньо над поверхнею, для з'єднання якої вона лежить, а має потаємну головку, замість напилка і зубила скористайтеся дрилем.
5
Сверло має бути тонким, але його треба обов'язково підібрати по діаметру. Спочатку рассверлите акуратно потаємну головку заклепки, а потім підберіть стержень або подібний інструмент, головне, щоб він точно підходив по діаметру, і спробуйте вибити головку.
6
Після того, як ви впоралися з головкою, обережно плоскогубцями відігніть зубчики і витягніть стрижень заклепки. Краї отвору, які залишаються після заклепки обробіть відповідним матеріалом способом.
7
У випадку, якщо заклепку необхідно зняти з шкіряного вироби, все буде складніше, якщо для вас важливо якомога менше пошкодити поверхню матеріалу. В цьому випадку підійдуть тільки плоскогубці. Акуратно стисніть головку в декількох місцях, а потім спробуйте розхитати її.
8
Якщо вийде, акуратно відігніть зубчики заклепки і витягніть стрижень. Якщо заклепка не піддається, витягнувши плоскогубцями її головку трохи вгору від матеріалу, підпиляєте її напилком. А потім дійте за тією ж схемою.