Як дізнатися, чи справжній мед. гречаний мёд.Как дізнатися справжній він.

Бджолиний мед - це не тільки продукт, що володіє прекрасними смаковими якостями, але і лікувальний засіб, так як в ньому містяться корисні для людського організму речовини. Найбільш популярний серед покупців натуральний квітковий мед, а також акацієвий і гречаний. На жаль, в наші дні жоден покупець не застрахований від придбання низькоякісного меду, так званого фальсифікату. До меду може додаватися цукровий сироп або крохмальна патока і безліч інших сторонніх прімесей.Как спробувати уникнути покупки неякісного меду? Існує декілька способів перевірки натуральності цього смачного і корисного продукту.
Інструкція
1
Колір меду кожного сорту меду є своя певна забарвлення, характерна тільки для нього. Як правило, це всі відтінки жовтого і коричневого кольорів. Однак якщо мед високої якості, то він прозорий, якого б не був кольору. Якщо бджолиний мед має в своєму складі будь-які добавки: крохмаль, цукор та інші різноманітні домішки, то він буде мутний. Якщо придивитися уважніше, можна виявити у такого меду осадок.Чтоби встановити наявність домішок, наприклад, крейди, в продукт додається кілька крапель оцту. Відбудеться скипання, так як почне виділятися вуглекислий газ.Прімесь крохмалю виявляється за допомогою додавання до проби меду, розведеною трохи дистильованою водою, крапель йоду. Розчин забарвиться в синій колір.
2
ВязкостьНастоящій зрілий мед характеризується певною в'язкістю. Натуральний продукт не повинен бути рідким. Для перевірки якості бджолиного меду за критерієм в'язкості він нагрівається до 20 градусів і помішується ложкою. Потім ложка виймається і в горизонтальному положенні мед намотується на неї. Занадто рідкий буде швидко стікати. Ну, а якщо мед плавно накручується на ложку, значить, він зрілий і нічим не розбавлений. Крім того, якщо стікає цівкою намалювати на поверхні меду рисунок, то лінії будуть деякий час зберігати свій об'єм. Цей факт також підтверджує натуральність продукта.Еслі недобросовісний продавець додав в мед воду і цукор, це теж легко встановлюється. Для цього береться аркуш низькосортної паперу, яка добре вбирає воду, і на нього поміщається крапелька меду. Якщо він просочиться крізь папір або розтечеться по ній плямами, значить, фальшивий. А справжній збереже форму краплі на папері, так як вода в ньому отсутствует.Вязкость меду також визначається за допомогою невеликої палички. Вона опускається в мед, а коли виймається, то за нею тягнеться довга безперервна нитка, яка обірвавшись, залишить на поверхні горбочок. Це свідчення того, що продукт натуральний і високої якості.
3
Смак бджолиного медаВсем видам меду притаманний солодкий смак, але у деяких сортів він буває специфічний. Наприклад, каштановий, вербовий і тютюновий відрізняються гіркуватим присмаком, а мед з вересу на смак терпкий. Різноманітні відхилення, пов'язані зі смаком меду, кажуть про його низьку якість. Якщо в смаку продукту виявляється надмірна кислинка, то це може свідчити про початок бродіння. Карамельний аромат і смак - ознака підігріву, а гіркоту вказує на неправильне зберігання низькоякісного продукту.