Як знайти роботу в Європі.

Не вірте тим, хто каже, що іноземцю в Європі неможливо знайти пристойну роботу. Якщо ви впевнені в своїх знаннях, готові взятися за справу з розумом і прикласти немало сил, ви зможете здійснити мрію і поїхати працювати в одну з європейських країн.
Інструкція
1
Подбайте про необхідні документи: дійсний закордонний паспорт, свідоцтво про народження, диплом про освіту, витяг з трудової книжки, довідка про несудимість та про стан здоров'я. Всі документи повинні бути перекладені на іноземну мову і завірені нотаріально або в посольстві тієї країни, куди планується виїзд на роботу.
2
Підготуйте резюме (Curriculum Vitae, або CV). Обов'язково уточніть, які вимоги пред'являються до цього документа в тій країні, куди плануєте поїхати. Наприклад, в деяких країнах роботодавець бажає довідатися з резюме про сімейний стан претендента, а в інших країнах цей пункт в резюме необов'язковий.
3
Якщо ви студент, поїхати працювати в іншу країну можна в рамках однієї з студентських програм, наприклад, Aupair. Це можливість провести рік в європейській країні, проживаючи в сім'ї і допомагаючи доглядати за дітьми або виконувати нескладну роботу по дому, отримуючи за це кишенькові гроші (приблизно 200 - 500 євро). Брати участь у програмі може молодь віком 18-25 років, що володіє базовими навичками знання мови. Для підтвердження рівня володіння мови потрібно здати спеціальний кваліфікаційний іспит.
4
Сезонна робота - нескладний спосіб побувати в Європі, озирнутися і обдумати можливості подальшого працевлаштування. Найчастіше для сезонної роботи не потрібно ні кваліфікації, ні знання мови. Можна влаштуватися офіціантом або різноробочим в пік туристичного сезону. Якщо оформити візу на більший термін, ніж термін робочого контракту, то з'явиться можливість затриматися в країні і підшукати іншу роботу.
5
При самостійних пошуках роботи враховуйте кілька важливих моментів: рекомендації з минулого місця роботи значно збільшують шанси влаштуватися на новому місці, а попередня підготовка до співбесіди вигідно відрізнить вас від інших претендентів. Можна заздалегідь підготувати невеликий, але змістовну розповідь про себе. Буквально в двох-трьох реченнях розкажіть про свої сильні сторони і можливостях, це справить враження на майбутнього роботодавця.
Зверніть увагу
Не допускайте граматичних помилок в резюме! Грамотно складене резюме повинне міститися на одну сторінку (папір стандартного розміру).
Корисна порада
Обов'язково отримаєте робочу візу - запорука дотримання щодо працівника всіх пунктів закону про іноземних громадян, що працюють офіційно на території тієї чи іншої країни.