Як зробити теплообмінник.

Теплообмінник - це звичайна батарея, в якій відбувається передача тепла від гарячого носія холодного. Існує кілька видів теплообмінників: водяний, повітряно-водяний, високотемпературний газ, а також інші типи.
Інструкція
1
Візьміть довгу металеву трубу і зробіть з неї спіраль, помістіть її в ємність, в яку налийте гарячу воду. Пустіть в трубу те, що необхідно нагріти. Для того щоб остудити - налийте холодну воду в ємність, а по трубі пустите, то що треба охолодити. Для більшої ефективності використовуйте мідні труби. Можна також купити в магазині радіотехніки радіатори, які потім прикріпити до трубки. Для повітряного охолодження на трубку слід закріпити звичайні вентилятори замість ємності і води.
2
Візьміть водопровідну трубу і зберіть з неї трубчасті теплообмінники, помістіть їх в дерев'яний корпус, який виготовте з фанери товщиною 6мм. Потім теплоізолюючих конструкцію мінватою або пінопластом. Тим самим вийде сонячна батарея, теплообмінник, який поглинає енергію сонячних променів, завдяки цьому акумулює і нагріває воду. Його принцип заснований на теплової конвекції. Така система може забезпечувати гарячою водою в нічний час і обігрівати невеликі кімнати.
3
Візьміть теплопоглинальних лист, дві дюймові трубки, з яких зробіть прямокутну рамку, 12 труб діаметром 1/2 дюйма з'єднайте з прямокутною рамою і сонячної батарей і приваріть. Теплообмінники сонячних батарей прикріпіть до аркуша і пофарбуйте чорною фарбою. Корпус виготовте з дощок.
Зверніть увагу
На величину теплообмінника впливають кілька параметрів - падіння тиску і необхідна площа теплообміну. Потужність залежить від обсягу пропускається рідини і різниця температури.