Як знайти час, знаючи відстань і швидкість. Apsitat vremia znaja put i skorost.

Поняття швидкості, часу і відстані знайомі з середньої школи. Але необхідно розуміти, що вони набагато ширше базової загальноосвітньої програми. І для того щоб користуватися звичною формулою, доводиться брати до уваги безліч умов.
Інструкція
1
З урахуванням припущень класичної механіки, швидкість характеризує швидкість переміщення точки в просторі. Це векторна величина, тобто, швидкість має напрямок. Швидкість руху зазвичай вимірюють у кілометрах в годину або в метрах в секунду (позначається км/ч і м/с відповідно).
2
Час в класичній механіці безперервне, нічим не обумовлений. Для вимірювання використовується якась періодична послідовність подій, яку вважають еталоном мінімального проміжку часу. Цей принцип знайомий кожному на прикладі звичайних годин. Для вирішення елементарних фізичних задач час позначають секундами (с), хвилинами (м) або годинами (ч).
3
Відстань є ключовим поняттям багатьох наук. У загальному значенні його можна визначити як ступінь віддаленості об'єктів. У шкільних завданнях з фізики відстань зазвичай вимірюють в сантиметрах (см), метрах (м), кілометрах (км) і т.д.
4
Слід розрізняти два поняття: відстань між об'єктами і шлях, який проходить точка, долаючи цю відстань. Адже при переміщенні точка може рухатися по найкоротшій відстані між пунктами, а може, наприклад, піти по зигзагоподібної траєкторії. Відстань між пунктами залишається колишнім, а ось шлях вона проробить набагато більший.
5
Відповідно розрізняються середня швидкість переміщення і середня швидкість шляху. Наприклад, для коня, яка пробігла коло іподрому, середня швидкість шляху відмінна від нуля. Тоді як швидкість переміщення дорівнюватиме нулю, оскільки кінь повернувся в ту ж точку, з якої почала рух.
6
Саме середня швидкість шляху дорівнює відношенню пройденого точкою шляху до часу, за яке шлях був пройдений. Запам'ятати це співвідношення просто. Традиційно відстань позначається літерою s (від латинського spatium - «простір»), швидкість - v (англ. Velocity), а час - t (англ. Time). Намалюйте трикутник, у верхній частині якого відстань, а в основі - час і швидкість (див. Малюнок). Тепер закрийте шукану величину (наприклад, час). Виходить, що час одно залишилася дроби - відношенню відстані до швидкості.
Корисна порада
Уважно слідкуйте за одиницями виміру величин. Якщо в задачі швидкість визначена в метрах в секунду, а відстань в кілометрах, доведеться або перевести швидкість в км/ч, або відстань в метри.