Як розрахувати овердрафт. Як розрахувати суму овердрафту.

Овердрафт - це окремий вид короткострокового кредиту, який надається власнику банківської карти. В момент здійснення операції (оплата покупки, виведення коштів і т.п.) банк надає вам кредитні кошти, якщо наявної суми на картці недостатньо. Овердрафт має ліміт, і для кожного клієнта він різний.
Інструкція
1
Розмір овердрафту розраховується, виходячи з платоспроможності клієнта, за схемою, характерною для інших видів споживчого кредитування. Тому при замовленні картки з овердрафтом у банку вам необхідно буде надати копію трудової книжки і довідку за формою 2-ПДФО або інший документ, що підтверджує рівень вашого доходу. Дана вимога не поширюється на тих, чия заробітна плата перераховується на карту обраного банку. Одне з основних переваг овердрафту в тому, що, один раз оформивши кредит, ви можете користуватися ним багато разів. Але як і у випадку з будь-яким кредитом, у видачі карти вам можуть відмовити.
2
Якщо ви є учасником зарплатного проекту або корпоративним клієнтом банку, то можете розраховувати на досить високий кредитний ліміт. Іноді банки видають дебетові карти з кредитною лінією тільки даної категорії клієнтів. У більшості банків величина овердрафту розраховується наступним чином: сума оборотних коштів за минулі 3 місяці, поділена на 50%, або не більше 75% річного доходу.
3
Розрахункова карта з овердрафтом часто видається вкладникам на випадок, якщо у клієнта з'явиться термінова необхідність в грошових коштах. Скориставшись відкритою для нього кредитною лінією, вкладник може отримати потрібну суму грошей і не втрачати відсотки за вкладом. В цьому випадку розмір овердрафту цілком і повністю залежить від суми вкладу (від 30 до 80%).
Зверніть увагу
Середня процентна ставка по овердрафту 18-20% річних в рублях. Максимальний термін - 30 днів. Сильної різниці в умовах надання овердрафту в різних банках не спостерігається.
Корисна порада
Овердрафт - це поновлювана кредитна лінія. Поповнивши рахунок і закривши свій борг, ви зможете знову скористатися овердрафтом в будь-який момент. Зверніть увагу, що при надходженні грошові кошти в першу чергу йдуть на погашення боргу.